Заходи з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії
14.12.16

 
14 грудня 2016 р. з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у центральному парку селища Чечельник відбувся мітинг-реквієм за участю керівництва району, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій,  ліквідаторів району, місцевих ЗМІ.
         Звертаючись з промовою до всіх присутніх на зібранні, голова райдержадміністрації  Пустовий С.М. відмітив, що у пам’яті десятків тисяч людей, котрим судилося приборкувати атомну стихію, той страшний день назавжди залишиться незагоєною раною. Серед них були й наші земляки. «Ми пам’ятаємо про їхній героїзм та самовідданість, адже вони ціною власного життя та здоров’я без вагань та роздумів ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Сьогодні ми повною мірою розуміємо, наскільки велику і масштабну справу зробили ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи. І наш обов’язок - оточити їх та їхні родини належною турботою та увагою», - зазначив Сергій Михайлович. Додатково було поінформовано, що потерпілі в повній мірі забезпечуються пільговим зубопротезуванням, медикаментами, надається допомога на продукти харчування, оздоровлення та ін.
Слово для виступу було також надано секретарю районної громадської організації «Союз-Чорнобиль Україна» Бурдейному  В.І., який серед іншого, закликав не забувати ніколи ті трагічні роки, та вшанувати пам'ять  ліквідаторів,кого не має зараз серед живих, хвилиною мовчання.
Всі присутні на мітингу покладали живі квіти та вінки до пам’ятного знаку землякам-ліквідаторам.
Працівниками районного будинку культури була представлена невелика тематична концертна програма з нагоди пам’ятної дати.   
На сьогоднішній день на території Чечельницького району проживає 291 особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них : І категорії – 183 чол., ІІ категорії – 32 чол., ІІІ категорії – 16, та одна дитина-інвалід, яка має хворобу, спричинену наслідками аварії на Чорнобильській АЕС. Також, проживає 52 ліквідатори, з них - 16 немає серед живих. На протязі 2016 року не стало ще одного ліквідатора – Тополевського Миколи Васильовича з Тартака.

 

 

 

123