Запрошуємо відвідати Ольгопільський краєзнавчий музей
21.09.18

Важливою складовою процесу духовного відродження суспільства нашої країни на сучасному етапі є відновлення національної пам’яті народу, всебічне вивчення й освоєння кращих надбань попередніх поколінь. Особливу роль у вирішенні цих завдань покликані відіграти музеї, котрі є невичерпним джерелом знань, місцем зберігання незліченних і безцінних експонатів – мовчазних свідків подій, що сягають глибини віків.

Краєзнавчий музей села Ольгопіль є скарбницею, що зберігає  героїчні сторінки минувшини, звичаї та традиції наших предків, життєві та творчі шляхи видатних земляків, збагачує душу, дає натхнення жити і творити, щоб залишити щось для нащадків.

Організатором і першим директором музею був учитель історії Ольгопільської середньої школи  Яків Сергійович  Кифоренко, який зібрав багатий матеріал про минуле с. Ольгополя. Музей відкрито в 1979 році, а в 1991році музею присвоєно звання народного.

У 2014 році було розпочато ремонтні роботи. Багато зусиль для реконструкції музею доклали відділ культури й туризму Чечельницької райдержадміністрації, сільська рада с. Ольгопіль при  підтримці агрофірми «Ольгопіль» та її керівника Павла Євгеновича Каленича, керівник Стратіївського Агроресурсу Чернега Борис Федорович. Під час ремонтних робіт було замінено вікна і двері, реконструйовано підлогу й стелю, придбано сучасне музейне обладнання,створено нову експозицію. Використано 399 тисяч гривень із районного бюджету, 116 тисяч - із коштів сільської ради с. Ольгополя, 195 тисяч гривень - АФ «Ольгопіль», 42 тисячі - ТОВ "Стратіївський Агроресурс".

Сьогодні колекція музею нараховує 1960 предметів, серед яких є речові, образотворчі, декоративно-ужиткові, писемні, фото, природничі, відеоматеріали, які засвідчують життя від далекого минулого до сучасного періоду нашого краю.

Із травня 2018 року музей розпочав приймати відвідувачів, першими були учні Ольгопільської загальноосвітньої середньої школи.

Задоволені цікавою експозицією делегації  Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької  ОДА, Вінницького клубу ділових людей,  фермерів Запорізької області, старший науковий співробітник НДВ «Поділля» Національного музею народної архітектури та побуту України Дубина Руслан Вікторович, випускники Ольгопільської середньої школи 1978 року, представники з міст Одеської області Балти й Кодими та місцеві жителі.

Щира подяка всім, хто доклав зусиль для реконструкції краєзнавчого музею с. Ольгопіль.

Сьогодні музей чекає своїх відвідувачів.

Наша адреса:

вулиця Центральна, 131