Зарплати зростають, а чисельність жителів зменшується
14.06.17

У 2017 році в порівнянні з 2016 роком, збільшився фонд оплати праці робітників, службовців, працівників сільського господарства та малих підприємств району на 42,8 %, а до кінця поточного року прогнозується ріст до 45%.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника  зросла  за січень-квітень  2017 році  в порівнянні з відповідним періодом 2016  року до 4652,5 грн. або на  56,8%, темп росту складе 176%.

Чисельність жителів району характеризується від’ємною динамікою, тому показники середньорічної чисельності наявного населення наступні:  2016  рік (згідно звітних даних) – 21,5 тис. осіб, станом на 01.06.2017 року – 21,3 тис. осіб.

На початок червня на обліку в центрі зайнятості перебувало  757  чол., з яких 372 чол. мали статус безробітного. В порівнянні з відповідним періодом 2016 року кількість безробітних, які звернулися за послугами служби зайнятості, зменшилась на 8 %.

Коментуючи ситуацію, начальник відділу міжнародного співробітництва та регіонального розвитку райдержадміністрації Марія Скоцеляс зазначила: «Схожі проблеми мають всі маленькі містечка, села і селища – молодь після навчання у вищих навчальних закладах воліє залишатися у великих містах. До того ж, люди працездатного віку теж залишають домівки у пошуках більших заробітків, які витрачають на купівлю квартири чи дорогого авто. Було б добре, аби зароблені кошти вони вкладали у власний бізнес у своїх громадах, що приносило б прибуток їх родинам, додаткові надходження до бюджету і створення нових робочих місць».