Засідання круглого столу відбулось в РЦЗ
19.10.16

 

В рамках відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю, 18 жовтня 2016 року спеціалістами Чечельницького районного центру зайнятості було організовано засідання круглого столу на тему: «Гідна праця – основа гідного життя».
В заході взяли участь : Савчук Віталій Володимирович - перший заступник голови РДА, Котенко Олена Миколаївна – директор центру зайнятості, Мартинюк Станіслав Миколайович – начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, Іванова Людмила Сергіївна – заступник начальника Бершадського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області, голова райкому профспілок працівників державних установ, Фаренюк Тетяна Петрівна - директор  Чечельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Колісник Юхим Іванович – голова профспілкової організації працівників агропромислового комплексу, голова Координаційної ради профспілок Чечельницького району, Химишинець Юрій Васильович - головний державний інспектор Управління Держпраці у Вінницькій області, Істратова Наталія Дмитрівна – начальник відділу взаємодії з роботодавцями Чечельницького РЦЗ.
Розпочала засідання Котенко Олена Миколаївна, зазначивши, що Всесвітнім днем дій гідної праці було обрано дату 7 жовтня, як день мобілізації всього світу на боротьбу за гідну працю. Саме 7 жовтня профспілки в черговий раз нагадують урядам і роботодавцям своїх країн про необхідність економічного зростання та створення нової глобальної економіки, яка поставить людей на перше місце.
 Міжнародний день боротьби з бідністю (офіційна назва «Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів») відзначається з 1993 року щорічно 17 жовтня. Найпоширенішим у світі визначенням, в основі якого лежить визначення ООН, є бачення бідності як «стану тривалої вимушеної відсутності необхідних ресурсів для забезпечення задовільного способу життя». Сьогодні у це поняття включається не лише нестача грошей, але й обмеження можливостей реалізації потенціалу людини, викликане відсутністю гідної роботи, зручного житла, доступу до адекватної освіти та охорони здоров'я. Крім цього, бідність включає в себе також безсилля перед обставинами, відсутність права голосу, відчуття беззахисності і страху, обмеження можливостей брати участь у демократичних процесах і бути почутим.
Олена Миколаївна розповіла про основні напрями, завдання і шляхи реалізації Стратегії подолання бідності. Одним з таких напрямків є розширення доступу до продуктивної зайнятості, сприяння зростанню доходів населення від зайнятості та виплат у системі державного соціального страхування для забезпечення умов гідної праці. Служба зайнятості за зазначеним напрямом виконує наступні  основні завдання : розширює види діяльності та сфери застосування громадських робіт,  сприяє підвищенню конкурентоспроможності осіб на ринку праці шляхом підвищення ефективності професійного навчання зареєстрованих безробітних і представників вразливих груп працівників з низьким кваліфікаційним рівнем, проводить заходи із психологічної підтримки найбільш вразливих категорій осіб для підвищення рівня інтеграції на ринку праці у результаті надання інформаційних, консультаційних, профорієнтаційних послуг та соціальної реабілітації, підтримує підприємницьку ініціативу зареєстрованих безробітних шляхом надання допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи, надає компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та оплати праці роботодавцям, які працевлаштовують безробітних, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та низку інших.

В дискусію активно включився перший заступник голови РДА Віталій Савчук, який розповів про інвестиційні проекти, які реалізуються на території району, створення нових робочих місць та легалізацію зайнятості населення району.

Станіслав Мартинюк підняв гостре питання про гідну оплату та умови праці, зазначивши, що все ж таки рівень заробітної плати хоч і зріс в порівнянні з минулим роком та ще занадто малий порівняно з іншими районами області. Крім того, він звернув увагу на питання детінізації та легалізації заробітної плати, проблему зарплатні у «конвертах»  та наголосив на співпраці державних органів у викритті та зменшенні кількості працівників, які працюють без оформлення трудових відносин.

Тетяна Фаренюк зазначила, що до Міжнародного дня боротьби із бідністю Чечельницьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено благочинну акцію по збору одягу, взуття та інших речей для малозабезпечених верств населення. Адже в районі проживає 94 кризових сім’ї, в яких виховується 211 дітей. Із даної категорії 24 сім’ям надано матеріальну допомогу. Управлінням праці та соціального захисту населення  та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ведеться банк даних вимушених переселенців району. Центром здійснено соціальні інспектування даних сімей та вивчено їх потреби. Одну сім’ю взято на облік, як таку, що опинилася у складних життєвих обставинах.

Наприкінці засідання учасники прийняли наступні рекомендації:

1.     Схвалити основні принципи і норми реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016 – 2017 роки та Стратегію подолання бідності.

2.     В подальшій роботі особливу увагу приділяти наданню якісних послуг особам з числа соціально-вразливих категорій (молоді, особам перед пенсійного віку, жителям сільської місцевості та ін.)

Особливу увагу приділяти внутрішньо переміщеним особам та особам, звільненим з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу після участі у проведенні антитерористичної операції, із залученням всіх можливих джерел фінансування.

3.     Залучати найбільш авторитетних представників місцевих громад, керівників ПОУ, представників виконавчої та законодавчої влади, засобів масової інформації до формування позитивної громадської думки про підвищення мотивації до праці, легалізації зайнятості, необхідності набуття професій, що користуються реальним попитом на ринку праці.

4.     Вживати заходів з метою удосконалення профорієнтаційної роботи з молоддю, у тому числі з учнями, підвищення їх мотивації до трудової діяльності за професіями і спеціальностями, затребуваними на ринку праці.

5.     Сприяти використанню в повному обсязі фінансових та організаційних можливостей районної служби зайнятості, місцевих рад та роботодавців щодо надання всього спектру соціальних послуг населенню Чечельницького району, в тому числі залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру.