Змінено порядок та умови стягнення аліментів
20.09.17

З метою підвищення рівня правової обізнаності доводимо до відому громадян про змінений порядок та умови стягнення аліментів на утримання дітей.

З набранням чинності 08 липня 2017 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання» відбудуться зміни в законодавстві, яке регулює питання стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

Так, з 08 липня 2017 року мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до внесення змін цей розмір складав 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку).

Для довідки: прожитковий мінімум у 2017 році для дітей до 6 років становить:

  • з 1 січня по 30 квітня 2017 року – 1355 грн.,
  • з 1 травня по 30 листопада 2017 року – 1426 грн.,
  • з 1 грудня 2017 року – 1492 грн.

для дітей від 6 до 18 років:

  • з 1 січня по 30 квітня 2017 року – 1689 грн.,
  • з 1 травня по 30 листопада 2017 року – 1777 грн.,
  • з 1 грудня 2017 року – 1860 грн.

Змінився також порядок звернення до суду в залежності від розміру вимог щодо стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Так, треба звертатися з заявою про видачу судового наказу у разі, якщо заявлено вимогу про стягнення аліментів:

- у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину (тобто у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини);

-  у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Розгляд такої справи відбувається у спрощеному порядку без виклику сторін, на основі поданої письмової заяви та доданих до неї доказів, для підтвердження цих вимог.

Судовий наказ одночасно є виконавчим документом, та на відміну від інших, заява про скасування судового наказу про стягнення аліментів не подається.

Слід відмітити, що у разі постановлення судового наказу про стягнення аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини, платник аліментів має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.

Якщо заявляються вимоги про стягнення аліментів у інших розмірах, ніж зазначено вище, необхідно звертатися до суду з відповідною позовною заявою, зазначивши відповідні обґрунтування та докази, яка буде розглядатися у звичайному порядку в судовому засіданні з участю сторін.

При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище як дитини так і платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дітей; наявність рухомого та нерухомого майна, та інших обставин.

Для більшої інформативності та для роз’яснення умов по зверненню до суду із вимогою про стягнення аліментів можна звертатись до Чечельницького бюро правової допомоги за адресою:Вінницька область        смт. Чечельник, вул. Свято-Михайлівська, 7

 Чечельницьке бюро правової допомоги

 

123