Звернення Вінницьких ЕМ: Зупиніть крадіїв!
15.04.16

 Звернення Вінницьких магістральних електричних мереж до керівників виконавчої влади, районних, міських, сільських рад, керівників промислових підприємств, сецянських, фермерських господарств, установ:

Територію Вінницької області в різних місцях перетинає система високовольтних ліній електропередачі високої напруги: 330-750 кВ. Для забезпечення нормальної експлуатації ліній електропередачі і безпеки населення «Правилами охорони електричних мереж» (затверджених постановою Кабміну України від 04.03.1997 р.№ 209) Передбачена охоронна зона – для ліній 330 кВ - 30м, для ліній 750 кВ - 40 м по обидві сторони лінії від проводів.

Останнім часом почастішали випадки розкрадання елементів повітряних ліній електропередачвисокої напруги (кутників опор, проводів та ін.), що надає  значних збитків державі. Це призводить до аварійних ситуацій на електростанціях та обмежень в постачанні енергії.                                              

Повірянні лінії електропередачі це державна власність, а їх збереження регламентується відповідними законодавчими актами. Всі намагання розкрадання елементів повітряних ліній та їх пошкодження є державний злочин, за який передбачається кримінальна відповідальність. Зокрема:

Стаття 194-1. Умисне пошкодження об'єктів електроенергетики

1. Умисне пошкодження або руйнування об'єктів електроенергетики, якщо ці дії призвели або могли призвести до порушення нормальної роботи цих об'єктів, або спричинило небезпеку для життя людей, - карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2.     Тісамі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або загально небезпечним способом, - караються позбавленням волі на строк від трьох до десяти років.

3.     Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо.вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.

{ Кодекс доповнено статтею 194-1 згідно із Законом N 2598-IV (2598-15 ) від 31.05.2005; із змінами, внесеними згідно із Законом N 270-YI (270-17 ) від 15.04.2008 }

За крадіжки майна з опор повітряних ліній крадії притягуються до кримінальної відповідальності. Так, Мукачівський районний суд Закарпатської області притягнув до кримінальної відповідальності за ст. 81 ч.4, ст..89 ч.З, ст. 17-81 ч.4,КК України за крадіжки з повітряної лінії 750 кВ західноукраїнська-Альбертірша громадян Верхівця В.В. та Сідуна І.І. до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їм майна.

Ілінецький районний суд Вінницької області притягнув до кримінальної відповідальності за ст..

188 ч.І КК України за розкрадання майна опор повітряних ліній 750 кВ ЮУАЕС-Вінницька ЗаверухуО.А. до 2-х років позбавлення волі умовно.          

В районі сіл Жабелівка,Олександрівна,Щаслива,Вінницького району з опор № 709-712 ПЛ-750 кB Київська Вінницька скоєно крадіжку 138 алюмінієвих кулачків з п’ятипроменевих дистанційних розпірок. Фактично проведені підготовчі роботи крадіями для зняття проводу в цих прогонах. Загальна вартість збитку становить близько 10 тис. грн.. Порушено кримінальну справу.

Тільки з Вашою, допомогою ми зможемо зупинити розкрадання повітряних ліній, мати світло в оселях.

Зупиняйте злочинців ще перед тим, як вони мають намір здійснити диверсію на таких важливих життєвих артеріях як лінії електропередач.

Про всі відомі Вам випадки пошкодження ліній електропередач, або обладнання підстанцій, про порушників, просимо повідомляти магістральні мережі.

21037, м. Вінниця, вул. Пирогова, 131в. тел.-63-41-74; 63-45-03; 63-41-57