1000 і 500 грн для пенсіонерів : кому і скільки
26.04.20

Роз’яснення надає керівник сервісного центру у Чечельницькому районі Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Людмила Сергіївна Іванова.

Відповідно до анонсованих Президентом України і Урядом виплат, у квітні пенсіонерам, які отримують пенсії в розмірі менше 5000 грн., буде здійснено виплату одноразової грошової допомоги в сумі 1000 грн.
Для цього не потрібно нікуди звертатися – нарахування допомоги проведено автоматично, без звернення пенсіонера, а виплату буде розпочато після виділення коштів з Державного бюджету України в 5-ти денний термін.
Таку виплату отримають 97,5 відсотків пенсіонерів нашого району, за оперативними даними це 6226 одержувачів пенсій.
Також, відповідно до Урядової Постанови, з 1 квітня 2020 року пенсіонерам, які досягли віку 80 років і старші, до пенсії встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі до 500 грн. Це стосуватиметься тих пенсіонерів, пенсія яких не перевищує 9205 грн. (середній розмір заробітної плати за 2019 рік).
Крім того, для громадян старше 80 років, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки та 20 років жінки, мінімальна пенсійна виплата встановлюється на рівні 2600 грн.
Компенсаційні виплати отримають до пенсії 954 пенсіонери, що становить 15 відсотків до загальної чисельності.
Виплата компенсації за квітень розпочата 7 квітня тим пенсіонерам, у кого дата виплати по 7 число включно. Інші пенсіонери старше 80 років отримають додаткові кошти у визначену їм дату виплати разом із пенсією за квітень.