12 маленьких чечельничан чекають на усиновлення
11.07.18

На первинному обліку служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації станом на  1.07.2018 року перебуває 14 дітей-сиріт та 33 дітей, позбавлених батьківського піклування. Слід зауважити, що всі діти влаштовані до сімейних форм виховання, а саме під опіку, піклування 35 (75%), в прийомні сім’ї 4 (9%) та дитячі будинки сімейного типу 3 (6%). Загалом в районі сімейними формами виховання охоплено 90% дітей, в інтернатних закладах знаходиться 5 дітей (10%), в тому числі:

  1. в Тульчинському будинку дитини Вінницької області;
  1. в Стрижавському дитячому будинку інтернаті;

3 - в Вінницькому обласному будинку дитини.

Службою у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації в межах власної компетенції проводиться відповідна робота із захисту законних прав та інтересів дітей, зокрема права дитини на виховання в сім’ї.

   Однією із форм державної політики на місцях є діяльність Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, створеної на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини».

Відповідно до розпорядження голови Чечельницької райдержадміністрації створено Комісію з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, на засідання якої виносяться актуальні питання щодо захисту прав дітей. Очолює Комісію голова районної державної адміністрації. До складу Комісії входять представники районних структур, дотичних до питань захисту прав дітей.

Від початку року проведено 13 засідань комісії, на яких було розглянуто 35 питань соціального захисту дітей.

 На кожну дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування,  розроблено та затверджено індивідуальні плани на засіданнях комісій з питань захисту прав дитини. Індивідуальні плани дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, затверджуються на засіданнях Комісії протягом року, відповідно до постановки на облік таких дітей.

Приділяється увага координації діяльності між підрозділами райдержадміністрації та іншими районними структурами в галузі реалізації державної політики щодо захисту права дитини виховуватися в сім’ї.

 На засіданнях Комісії з питань захисту прав дитини, розглядалися  питання звітів опікунів, піклувальників.

 Протоколи засідань Комісії оформлені відповідно до вимог інструкції з діловодства, викладено детальний аналіз стану справ з питання, що розглядається з наведенням конкретних показників та фактів, задокументовано хід обговорення питання та прийняття  справ та хід їх виконання контролюється службою у справах дітей в межах власної компетенції.

Протягом 6 місяців 2018 року, в Чечельницькому районі набули статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування 4 дітей, з яких:  над 1 дитині встановлено опіку або піклування, 3 дітей – влаштовано до прийомної сім’ї.

Станом на 1.07.2018 року на місцевому обліку з усиновлення перебуває – 12 дітей, вони влаштовані на виховання та спільне проживання до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

З  12  дітей, які можуть бути усиновленими: 1 дитина віком від 3 до 5 років, 3  дітей – 6-10 років, 8  дітей старші 11 років.

         У 2018 році в районі не усиновлено жодної дитини.

Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації здійснює нагляд за умовами проживання та виховання 6 усиновлених дітей (з них 0 дітей – усиновлені менше трьох років тому, 6 – понад три року тому).  

Під опікою, піклуванням громадян перебуває 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Діти перебувають під опікою, піклуванням  здебільшого в родичів (3 - в братів, сестер; 7 – в тіток, дядьків, 17 – у бабусь і дідусів). Із загальної кількості опікунів/піклувальників мають вік: до 25 років - 3;  25-40 років  – 2 опікунів, 40-60 років – 15 опікунів, 60 років і більше – 7 опікунів.

Служба у справах дітей, із залученням працівників органів освіти, охорони здоров’я, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Чечельницьким відділення поліції Бершадського ГУНП  України у Вінницькій області, за місцем проживання дитини здійснює контроль за умовами утримання, навчання, виховання, дітей над якими встановлено опіку, піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, району, шляхом їх відвідування та спілкування з дітьми.

Щороку, на підставі інформації, що подається закладами освіти, дільничними лікарями-педіатрами, службою у справах дітей готують висновки про стан утримання, навчання та виховання дітей. Однак, виявлено факти складання таких висновків без отримання вищезазначених інформацій від освіти, дільничних лікарів-педіатрів, або такі інформації мають датування задовго до дати складання висновку чи після.

Опікунами та піклувальниками, щорічно протягом грудня-січня місяця надаються до служби у справах дітей відповідні звіти.

Станом на 1.07.2018 року, кількість дітей, що проживали в Чечельницькому районі, перебували під опікою, піклуванням, та отримували державну допомогу відповідно до Закону України «Про допомогу сім`ям з дітьми» становила 36 дітей.

Станом на 1.07.2018 року, в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В районі функціонує  4 прийомних сім’ї,  в яких виховується 6 дітей, що перебувають на первинному обліку служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації .

У 2018 році в районі  планується створити 1 прийомну сім’ю, в яку влаштувати 1 дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування.

В службі у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації в Єдиній інформаційно-аналітичний програмі «Діти» працює 2 користувачів. Кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування на первинному обліку – 47, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування на обліку з усиновлення – 12, на обліку дітей, що опинились в складних життєвих обставинах – 6.

   Службою у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації розроблені заходи, затверджені наказами за відповідними напрямками роботи: з профілактики бездоглядності; з попередження жорстокого поводження з дітьми, з профілактики правопорушень, алкоголізму, наркоманії, негативних явищ в дитячому середовищі.

В рамках координаційної діяльності питання профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики правопорушень, алкоголізму, наркоманії, негативних явищ в дитячому середовищі, протидії торгівлі дітьми  розглядаються на засіданнях  Координаційної ради, Міжвідомчих нарадах, Комісії з питань захисту прав дитини, «Круглих столів», нарадах за участі голів сільських/селищних рад.

Протягом 2018 року надійшло 4 повідомлення щодо дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах .

Протягом 2018 року, надійшла інформація про 1  дитину, яка потерпіла від жорстокого поводження, дана дитина взята на облік служби.  Разом з тим, протягом 2018 року за даними СКМСД УМВС України у Вінницькій області діти не потерпіли від кримінальних правопорушень.

Службою у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації проводиться робота з попередження бездоглядності шляхом організації та проведення профілактичних заходів «Діти вулиці», «Сім’я».  Протягом 2018 року проведено 9 заходів «Діти вулиці».

Дітей, які скоїли правопорушення протягом 2018 року, на обліку служби у справах дітей з підстав складних життєвих обставин, жодна дитина не перебувала. Протягом 2018 року профілактична робота з батьками дітей, які скоїли правопорушення, не проводилась.

У 2018 році працівники служби у справах дітей Чечсельницької райдержадміністрації здійснювали публікації в ЗМІ, виступали на батьківських зборах та перед учнями з питань профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, тощо, приймали участь у  батьківських зборах, виступали перед учнями з питань профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, наркоманії, негативних явищ в дитячому середовищі.

Працівники служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації приймали участь у судових засіданнях:  у 2018 році – 16 слухань.

Таким чином, службою у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації проводиться робота з напрямку профілактики дитячої бездоглядності, попередження жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, наркоманії, правопорушень, негативних явищ в дитячому середовищі.

 

Завідувач сектору опіки та піклування                              Н.Воліковська

123