Арсеній Яценюк доручив створити єдину службу безпеки на транспорті

 

Арсеній Яценюк доручив створити єдину службу безпеки на транспорті

Одне з пріоритетних завдань Міністерства інфраструктури - створити єдину службу безпеки на транспорті: «в аеропортах, портах, на залізниці - на всіх об'єктах інфраструктури», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні колегії Міністерства інфраструктури України в четвер, 2 липня.
«Технічна допомога від європейців і американців буде надана - вони готові», - підкреслив він.
Арсеній Яценюк наголосив на важливості діяльності Міністерства інфраструктури загалом: «Сьогодні від розвитку інфраструктури залежить економічне зростання в країні. Скільки доріг ви збудуєте, скільки нового полотна покладете, скільки нових портів побудуєте, наскільки збільшиться пасажиро- і вантажопотік, - це безпосередньо прив’язано до економічних показників».
«Країна не може розвиватися, якщо в ній немає доріг, зношена залізниця, якщо портові збори чи тарифи на перевезення залізницею вищі, ніж у конкурентів. Країна не може розвиватися, якщо менеджмент державних компаній корумпований. Зараз у ваших руках, в тому числі, економічна стабілізація країни», - звернувся Глава Уряду до представників Міністерства.

Він наголосив на пріоритетності питання прозорих державних закупівель у Міністерстві. Арсеній Яценюк навів приклад тендеру на будівництво дороги Львів-Івано-Франківськ: «Падіння ціни на будівництво цієї дороги внаслідок прозорого тендеру – 30%. Раніше ці 30% йшли в кишеню. Зараз ми ці кошти просто відправимо на інші дороги».
Стосовно діяльності «Укрзалізниці», Глава Уряду наголосив, що реєстрація публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця» і ухвалення необхідних законів повинні бути синхронізовані: «Не може бути такого, що у нас буде зареєстрована компанія, а законодавча база залишиться ще радянська». Він доручив прискорити процес ухвалення відповідного законодавства.
Глава Уряду також наголосив на необхідності зміни формату роботи «Укрпошти»: «Ви думаєте, що у вас немає конкуренції і ви далі будете займати домінуюче монопольне становище. Але будь-яка монополія призводить до погіршення менеджменту, погіршення надання послуг і занепаду. Так сталося з «Укрпоштою». Вам вже не дихають в спину - тепер вже ви дихаєте в спину конкурентам».
Він підкреслив, що «Укрпошта» виконує також соціальну функцію, «чого жодна приватна компанія робити не буде»: «30% українців проживають в сільських територіях, і туди має доступ безпосередньо тільки «Укрпошта».
«Вимагаю від керівництва «Укрпошти» амбіційної стратегії повернення на ринок як домінуючої компанії з найкращим обсягом послуг», - наголосив Арсеній Яценюк.
Глава Уряду звернувся до Міністра інфраструктури України Андрія Пивоварського сформулювати для його заступників і керівників відповідних державних компаній критерії ефективності на наступні три місяці.
«Сподіваюся на вас особисто, на ваш колектив, і на всю величезну систему української інфраструктури. Від вас надто багато залежить, і саме тому я багато від вас очікую», - додав Арсеній Яценюк.