Бюджет зростання - 2018
18.09.17

Кабінет Міністрів України 15 вересня вніс до Верховної Ради України проект державного бюджету на 2018 рік – як того вимагає законодавство.

Як підкреслив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в своємувідеозверненні на  Facebook, тепер Уряд готовий до плідних дискусій, аби вчасно ухвалити документ остаточно.

- 15 вересня ми внесли в Парламент закон про бюджет на 2018 рік. Це бюджет розвитку. Ми забезпечимо якісне фінансування всього оборонного та безпекового комплексу, інвестування в розвиток економіки, що надзвичайно важливо. Реформування освіти, фінансування охорони здоров’я, будівництво доріг, підтримка культури та науки – також пріоритети бюджету 2018 року, - сказав Володимир Гройсман. – Ми відкриті до діалогу – з експертним середовищем і депутатами. Але переконаний, що бюджет треба приймати вчасно й прогнозовано.

У презентації проекту 25 слайдів  на яких показано, за яким кошторисом запропоновано прожити країні у наступному році. Зокрема, зазначено, що це бюджет зростання у якому ВВП +3%, інфляція -  7%,  дефіцит бюджету 2,4% ВВП.

Документ, зокрема, передбачає доходи бюджету на наступний рік у сумі понад 877 мільярдів гривень, видатки – більш ніж 948 мільярдів гривень.

Водночас, передбачається, що соціальні стандарти зростатимуть швидше за інфляцію. Мінімальна зарплата складе -   3723 грн.

Також передбачається посилення соціального захисту військових і обороноздатності країни 60 млрд грн – забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ (+11 млрд, +22,4%) 16,4 млрд грн – на розвиток, закупівлю і модернізацію військової техніки (+6,5 млрд, +65,7%) 63,9 млрд грн – органи МВС, охорона держкордону та ліквідація надзвичайних ситуацій (+10,8 млрд грн, +20,3%).

На дороги заплановано виділити 44,0 млрд грн.

Щодо галузі освіти, то заплановано, що на 25% - зростуть зарплати вчителів в 2018 р 1 млрд грн – на модернізацію початкової школи 520,0 млн грн – на підвищення кваліфікації вчителів початкових класів 373,3 млн. грн – на підручники для учнів 1-го класу 54,6 млн грн – на створення національної електронної платформи для розміщення навчальних ресурсів 504,5 млн грн – на інклюзивну освіту.

Збільшать державні видатки на медицину та культуру.

Презентацію держбюджету можна тут -http://www.kmu.gov.ua/document/250273446/Budget_2018.pdf