"Благодатна ферма"- у благодатному селі
17.07.18

14 липня фермерським господарством «Благодатна ферма» (голова ФГ – Віктор Марчук) за сприяння Центру розвитку та підтримки села у селі Берізки-Чечельницькі було організовано семінар на тему «Особливості вирощування лохини та органічної малини фермерським господарством «Благодатна ферма»». До співпраці було запрошено більше 60 учасників. Серед них – науковці, фермери, консультанти з написання бізнес-проектів, інші зацікавлені у сільськогосподарському виробництві органічним способом.

Перебуваючи на семінарі, голова райдержадміністрації Сергій Пустовий зазначив, що сьогодні урядом України запроваджено ряд стимулів для розвитку фермерського господарства. Так віднедавна сімейні фермерські господарства отримали пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску.  Відповідні зміни до Податкового кодексу України прийняла Верховна Рада України 10 липня. «Ми бачимо реальну підтримку з боку держави, органів влади та органів місцевого самоврядування. Навіть у підготовці даного заходу активну участь взяла Берізко-Чечельницька сільська рада (голова – Лідія Гричулевич)», - акцентував Сергій Михайлович.

В пленарній частині перед учасниками зібрання з вітальним словом виступив Віктор Марчук – голова фермерського господарства «Благодатна ферма». Затим Євген Мельник – керівник ГО «Центр розвитку села» презентував матеріали «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва». Огляд ринку високорослої чорниці (лохини) в Україні та прогноз розвитку даного ринку довів Олександр Ярещенко – кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи інституту садівництва Національної академії аграрних наук України. Про застосування краплинного зрошення на ягідних культурах доповів представник фірми «Іррігатор» Василь Грабовий. Менеджер компанії «Haygrove» надав інформацію про технологію вирощування ягідних культур в плівкових тунелях. Тридцятирічним досвідом вирощування високорослої чорниці (лохини), результатами сортування та ризиками, пов’язаними з вирощуванням цієї культури поділився Володимир Дмитрієв, автор малини сортів:  «Брусвяна, «Брусилівська», «Брусиловський стандарт», «Примара» та інші.

Затим учасники семінару відвідали сільськогосподарські угіддя «Благодатної ферми». Керівники фермерського господарства – батько та син (Віктор та Сергій Марчуки) – провели екскурсію господарством та поділилися технікою вирощування лохини. Учасники семінару обмінялися науковою літературою, а всі бажаючі мали можливість придбати сажанці.

Слід відмітити, що учасниками семінару були представники нашого району: начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Котенко, фермери Андрій Стащенко і Віталій Гричулевич та сільськогосподарські виробники Одеської області. По закінченню всі учасники подякували організаторам заходу – фермерському господарству «Благодатна ферма» та сільському голові Лідії Гричулевич.

Сьогодні село Берізки-Чечельницькі активно розвивається: будуються дороги, прокладаються тротуари, проводиться декоративне освітлення, а ще – встановлено баки для роздільного сміття. Особливо вразив присутніх сучасний вигляд центру села, який мало чим відрізняється від міського парку: альтанка, лавочки, газони і квіти надають привабливості для інвесторів і жителів села. 

    

123