Центр соціально-психологічної реабілітації дає можливість психологічно підготувати

Центр соціально-психологічної реабілітації дає можливість психологічно підготувати та максимально адаптувати дітей до якісно нових умов життя
Таке переконання висловив голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан, відвідавши 17 грудня Жмеринський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей.
Заклад розрахований на одночасне перебування 25 дітей віком до 18 років, які залишились без піклування, зазнали насильства, постраждали від торгівлі дітьми, безпритульних або ж дітей, сім’ї яких опинилися у скрутних життєвих обставинах. 
Створений у 2006 році, центр за період свого існування прийняв 456 неповнолітніх, нині ж тут проходять реабілітацію 22 дитини. Максимальний термін перебування вихованців у закладі - 9 місяців.
Керівник області Іван Мовчан оглянув матеріально-технічну базу центру та поспілкувався з його вихованцями, вручивши кожному солодкий дарунок до Дня Святого Миколая.
«Діяльність такого закладу на території області дає можливість психологічно підготувати та максимально адаптувати дітей до якісно нових умов життя, - зазначив голова облдержадміністрації. - За 7 років існування центру держава певною мірою допомогла сформувати життєву перспективу більш, ніж 450 дітям. Безумовно, це дуже важлива робота, і вона дає свої результати».
Керівник області підкреслив, що питання захисту прав дітей перебуває на особливому контролі Президента України, і запевнив, що обласна влада й надалі працюватиме у цьому напрямку.
Очільник регіону також зауважив, що Жмеринський центр – єдиний заклад подібного типу на Вінниччині. Тож нині планується створення ще одного такого центру у місті Вінниця. Аби повною мірою охопити дітей, які потребують допомоги держави, та надати їм можливість підготуватися до життя у нових сім’ях чи повернутися в біологічну родину.

Для довідки.
Жмеринський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей створений у 2006 році і розрахований на одночасне перебування 25 дітей. 
Заклад проводить свою діяльність за такими напрямами: соціально-психологічне діагностування, соціальна, психологічна, педагогічна реабілітація, адаптація до сімейного оточення, соціально-медична реабілітація та оздоровлення, правове забезпечення. 
В центрі створено комфортні умови для перебування дітей: працюють висококваліфіковані працівники, діти повністю забезпечені харчовими продуктами, сезонним одягом та взуттям, медичними засобами. Працює фізіотерапевтичний відділ. 
Добре налагоджена робота із учителями, практичними психологами, директором ЗОШ № 4 м. Жмеринки, в якій навчаються школярі.
Заклад тісно співпрацює з місцевою ДЮСШ, в якій діти відвідують різноманітні спортивні секції. Вихованці центру щороку оздоровлюються в таборах області та України. 
 
 Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю ОДА