Чечельниччани відзначили 73 річницю визволення

Сьогодні, 17 березня, чечельниччани вшанували ветеранів Другої Світової війни, які визволяли наш район. Біля Меморіалу Слави зібрались жителі селища, щоб згадати тих, хто мужньо захищав нас від нацистських загарбників 73 роки тому.

Перед присутніми виступив голова ветеранської організації селища Віктор П’ЯНІЩУК. Він зазначив, що біля 5–ти тисяч чечельниччан не повернулись із  кривавих доріг війни, 23 уродженця району загинули в битвах з ворогом у партизанських загонах, 69 підпільників та мирних жителів страчені  карателями, понад 500 чол. замучені в єврейських гетто. За хоробрість, проявлену в роки війни почесного звання Героя Радянського Союзу були удостоєні  Ілля Стратійчук, Микола Брацюк, Михайло Рябошапко. Уродженець Ольгополя льотчик-лейтенант Арсеній Шевчук 15 лютого 1942 року  повторив подвиг Миколи  Гастелло, а  рядовий Михайло Ольшевський з  Чечельника у грудні 1944 року на території Угорщини - подвиг Олександра Матросова.  Знаменитим снайпером по всьому 2-му фронту був уродженець с. Любомирки лейтенант Вася Курка, який загинув на території Польщі і є національним героєм цієї країни.

Починаючи із 14 березня 1944 року розпочались бої за визволення Чечельницького району. 17 березня 1944 року війська Другого Українського фронту визволили Чечельник від ворога.

Сьогодні на території району проживає  351 учасник Другої Світової війни, 60 інвалідів війни, з яких – 13 учасників бойових дій періоду 1941-1945 років, 92 вдови, 2584 дитини війни. - Державою забезпечено ряд виплат, допомог та пільг ветеранам. Наше завдання – всіляко підтримувати  їх увагою, - наголосив Віктор Павлович.

Затим, присутні вшанували пам’ять загинувших та померлих ветеранів і учасників бойових дій хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу Слави.