Делегація Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців - у Вінниці

Верховного Комісара ООН у справах біженців Ілля Тодорович, який в нашій державі працює лише два тижні, розпочав вивчати з Вінниччини. 

Аби ознайомитися з ситуацією, яка склалася на Вінниччині у зв’язку з переселенням на територію області мешканців з Криму та східних областей України, сьогодні, 2 жовтня, представники делегації зустрілися з заступником голови – директором департаменту освіти та науки облдержадміністрації Ігорем Івасюком та керівниками відповідних структур облдержадміністрації. 

Ігор Івасюк повідомив, що Вінниччина з 5 березня розпочала прийом жителів з Кримського півострова. За цей час до області приїхало 319 сімей – (869 осіб) громадян України з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.«95 сімей – (349 осіб) приїхали, зареєструвались та поїхали з території Вінниччини. 

Відтак, в області нині проживає 520 осіб, більшість з них (364 особи) розселені в приватні будинки - в 16 районах та 5 містах області. Компактне проживання для кримчан організоване в гуртожитку не функціонуючого ПТУ у с. Нова Гребля Калинівського району, гуртожитку м. Вінниці по вул. Скалецького, колишньому приміщенні терапевтичного відділення Тростянецького району та в будинку колишнього дитячого садочку Жмеринського району» - повідомив заступник голови облдержадміністрації.

Крім того, за словами Ігоря Івасюка, на сьогодні в області проживає 4823 громадянина з Донецької та Луганської областей, які офіційно звернулись та зареєструвались в єдиній базі переселених громадян. Всі вони проживають в 27 районах та 6 містах області та забезпечені усім необхідним. 

Керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації розповіли представникам Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, що в регіоні цілодобово діють телефонні «гарячі лінії», створена єдина база житла, яке можемо надати для переселенців. Робота з громадянами, які прибули з інших регіонів держави здійснюється у форматі «єдиного вікна», за якого людина отримує від представників різних служб інформацію про наявність житла, можливості працевлаштування, пільгового забезпечення, медичного обслуговування тощо.

Заслухавши надану інформацію члени делегації відзначили, що з березня місяця згідно наданої їм інформації, на Вінниччині кількість вимушених переселенців зросла у 500 разів. Однак, запевнили, що підставлять своє плече підтримки українській стороні у вирішенні проблем сьогодення. 

«Дуже добре, що ви маєте як короткострокові, так і довгострокові плани щодо вимушених переселенців. Адже політики не передбачливі. Однак, хочу зазначити, що у вирішенні проблем ви не одні, ми тут для того, щоб вам допомагати. Ми створюємо спеціальні центри, аби надавати вам допомогу у разі виникнення додаткових проблем у зимовий період. Ми готові підтримувати не лише вимушених переселенців, а й тим громадам, де вони проживають. Це робиться для того, щоб передбачити виникненню можливої напруги у суспільстві» - підкреслив старший Радник з правових питань Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Ілля Тодорович.
Наступним регіоном, яку відвідає делегація Управління Верховного Комісара ООН у справах біженці, аби мати повну картину по Україні щодо ситуації із внутрішньо-переселеним особам стане Дніпропетровський