Фестиваль інструментальної музики "Музичний водограй"
29.05.19

Музика має унікальну силу, бо вона здатна надихнути людське серце на шляхетні вчинки. Це загальновизнаний факт. Музиці часто надається особливе місце серед інших видів мистецтва.

Сучасна інструментальна музика в Україні потребує популяризації та розширення слухацької аудиторії. З цією метою, 22 травня 2019 року в селі Хоменки Шаргородського району відбувся обласний  Фестиваль інструментальної музики «Музичний водограй».

На просторій галявині, біля місцевої водойми,  було розміщено більше 20-ти  світлиць представників більшості  територіальних громад  Шаргородщини.

Тут було представлено  здобутки народних умільців району: художня вишивка, вироби гончарства, художні картини, а також запашні короваї і пироги, домашні наїдки…

Після огляду світлиць почесними гостями та учасниками  Фестивалю, відбувся марш-парад  за участю запрошених творчих  колективів, як з Шаргородського  району та Мурафської сільської ОТГ, так і гостей із Чернівецького, Жмеринського, Могилів-Подільського, Липовецького, Іллінецького, Калинівського, Чечельницького, Мурованокуриловецького, Крижопільського, Тульчинського, Гайсинського   районів.

Варто  наголосити,  що в  урочистому марш-параді та концерті взяло участь 24  творчих колективи.

З вітальними словами перед учасниками урочистостей  виступили: голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій,  голова районної державної адміністрації  Катерина Кедик, голова районної ради Михайло Попов та  заступник директора Вінницького обласного Центру народної творчості  Олена Назарець.

Далі вся увага присутніх та глядачів  була прикута до прекрасної сцени, розташованої в центрі галявини, на якій розпочалися виступи аматорів інструментальної музики – учасників фестивалю.

Присутні  особливо гаряче та щирими оплесками підтримували виступи народних аматорів, серед яких були представники Чечельницького району, а саме: народний аматорський ансамбль духових інструментів «Подоляни» Попово-Гребельського СБК, керівник Володимир Балановський, які виконали дві музичні композиції під назвою «Українці», «Грай оркестр» та народний аматорський духовий оркестр с.Вербка, керівник Святослав Мельник, які виконали попурі на народні молдавські мелодії в аранжуванні Святослава Мельника, «Єврейський фрейлик» та музичну композицію під назвою «Ча-ча-ча».

Підводячи підсумки  фестивалю інструментальної музики «Музичний водограй»,  організатори  висловили щиру вдячність  всім учасникам дійства  та нагородили  виступаючих  дипломами і пам’ятними сувенірами.