Іван Мовчан: Ефективна взаємодія з роботодавцями задля створення нових робочих місць – пріоритет обласної влади

Зазначив голова ОДА, висловлюючи свою думку щодо результатів роботи служб зайнятості населення Вінниччини. 
За 2013 рік чисельність безробітних в області серед економічно активного населення працездатного віку зменшилася на 1,7 тис. чол. (з 74,8 до 67,0 тис. чол.),
Рівень зайнятості працездатного населення підвищився з 58,4% до 59,0%.
Очільник області підкреслив, що такого результату досягнуто завдяки тісній співпраці органів влади з центрами зайнятості та роботодавцями ринко-утворюючих підприємств.
Протягом звітного періоду за кошти служби зайнятості отримали професію та перенавчились або підвищили свою кваліфікацію 8,8 тис. чол. (на півтори тисячі осіб більше, ніж минулого року). 96,6% тих, хто закінчив навчання, уже працевлаштовані. Іван Мовчан зауважив, що це є один з найкращих результатів серед регіонів України, а саме- другий за 10 місяців поточного року.
Завдяки співпраці з соціальними партнерами, забезпечено тимчасову трудову діяльність і відповідну матеріальну підтримку майже 7 тис. громадян, завдяки залученню їх до суспільно-корисних для територіальних громад оплачуваних громадських та інших робіт тимчасового характеру. 
Одним із напрямків сприяння службою зайнятості створенню нових робочих місць, стимулюванню роботодавців до працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, є компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Як повідомив голова облдержадміністрації, на 1 грудня обласною владою прийнято рішення про виплату роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 181 особу, працевлаштовану за направленням служби зайнятості з числа зареєстрованих безробітних.
За 11 місяців 2013 року послугами служби зайнятості скористались 1930 осіб з інвалідністю, 647 з них працевлаштовані за направленням служби зайнятості (у минулому році цей показник становив 596).
Іван Мовчан підкреслив, що зробити належить ще дуже багато, адже питання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць є одним із завдань Президента України і знаходиться під його особистим контролем