Іван Мовчан "Тільки з освідченою та свідомою молоддю ми зможемо розбудовувати державу"

Іван Мовчан: «Тільки з освіченою та свідомою молоддю ми зможемо розбудовувати нашу державу. І складовою успіху на цьому шляху є модернізація освітнього процесу»


Таке переконання висловив голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан під час традиційної підсумкової конференції освітян області, що відбулася 29 серпня у концертній залі «Плеяда».
«Майбутнє України – в дітях. І ми повинні готувати їх до того, аби вони змогли це майбутнє творити, формувати позитивний імідж нашої незалежної держави та прославляти наш Вінницький регіон. А тому якість освіти, створення належних умов для навчання дітей – питання стратегічного значення і водночас першочергове завдання обласної влади», - наголосив очільник регіону.
Іван Мовчан зазначив, що протягом поточного року до вирішення актуальних освітянських питань вдалося долучити керівників різних рівнів і тим самим продемонструвати територіальним громадам послідовне розв’язання галузевих проблем.
До прикладу, три роки тому обласна влада зобов’язалась вирішити питання щодо облаштування у школах внутрішніх вбиралень, підвищення якості харчування та оздоровлення дітей. І нині результати цієї роботи є очевидними. «Три роки тому 60 % навчальних закладів не мали належних санітарно-гігієнічних умов. Сьогодні ця проблема вирішена. Як результат – зменшення на 25 % захворювання дітей на сечостатеві хвороби. І цей факт є беззаперечним», - наголосив керівник області, підкресливши, що тепер відповідні служби будуть системно і послідовно працювати над інвентаризацією якості проведених робіт та відпрацюванням комплексу заходів щодо усунення недоліків.
Іван Мовчан також зазначив, що цьогоріч на підготовку закладів освіти області до нового навчального року вдалося залучити 46 мільйонів гривень бюджетних коштів та 97 мільйонів - позабюджетних. «Мобілізація цього ресурсу - наше надзвичайне досягнення. І разом з тим, це результат усвідомлення керівниками бізнесових структур важливості інвестування в освіту. Оцінку цієї роботи ми отримали і від Міністра освіти Дмитра Табачника під час його перебування у Тиврівському районі», - підкреслив очільник регіону.
Серед галузевих завдань на найближчий період голова облдержадміністрації виокремив утеплення шкіл, проведення ремонтів у навчальних закладах, заміну газових котлів на енергозберігаючі, здійснення заходів по благоустрою закладів освіти та формування оптимальної мережі шкіл області.
«Вже сьогодні ми повинні думати над тим, що держава отримає через кілька років, яким чином за стрімкого розвитку сучасного світу ми зможемо забезпечити конкурентоспроможність наших дітей. І роль освіти тут домінуюча. Адже не вдасться забезпечити розвиток країни, якщо ми у ХХІ столітті навчатимемо дітей за індивідуальною формою навчання. Тільки з освіченою та свідомою молоддю ми зможемо розбудовувати нашу державу. І складовою успіху на цьому шляху є модернізація освітнього процесу, - висловив переконання Іван Мовчан. – Таку позицію декларує у соціальних ініціативах Президент України Віктор Янукович. На це спрямовані сьогодні і наші зусилля».
Керівник Вінниччини подякував педагогічній громаді регіону за активну роботу і патріотизм та привітав учительство із початком нового навчального року, побажавши здоров’я, натхнення та творчих успіхів. А по завершенню пленарного засідання конференції, очільники області та міста вручили кращим освітянам регіону Почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради.