Іван Мовчан взяв участь в урочистостях до Дня Незалежності України

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Іван Мовчан взяв участь в урочистостях до Дня Незалежності України у Києві. Учасників святкового зібрання привітав Президент України Віктор Янукович.

«22 роки – зовсім невеликий проміжок часу в історичному вимірі. Але для України ці два десятиліття стали початком нової історії.Ми постали як єдиний народ, єдина держава, єдина колективна воля до самостійного розвитку, - сказав у святковій промові Глава держави. - За ці роки ми пройшли непростий шлях від тоталітарної системи радянського зразка, через «дикий капіталізм», економічні кризи та соціальну розгубленість - до свободи, людської гідності, демократії та відкритої економіки, визнання та поваги у сучасному глобалізованому світі. Ми пройшли цей шлях впевнено, без соціальних потрясінь та конфліктів. Переконаний - так буде і надалі».

«В основі ідеї Незалежності - віра в Людину, її життєву силу, її свободу, її спасіння і високе покликання, - йшлося далі в урочистому зверненні. - Ця віра живе в нашому народі вже понад тисячу років, знову і знову відроджується завдяки вічним християнським цінностям і Божим заповідям. Ця віра згуртувала нас в єдиний український народ, не дала нам розчинитися протягом століть роз’єднання та поневолення. Ця віра дала нашим дідам і батькам сили пережити жахи війн та тоталітаризму».

«Не буде перебільшенням сказати, що саме завдяки притаманним нашому народу християнським якостям - нездоланній вірі, терпінню і милосердю - нам вдалося пережити найважчі випробування минулого, - сказав Віктор Янукович, завершуючи промову. - Переконаний, що у нас вистачить віри і терпіння, щоб гідно відповісти на виклики сьогодення, і збудувати сучасну, розвинуту Україну - спадкоємця Київської Русі, сильну європейську державу ХХІ століття!

Зі святом вас, дорогі співвітчизники!

З Днем Незалежності!»