Каташинський сільський голова: про звіт і плани
22.03.17

21 березня 2017 року відбулися сходи гомадян сіл Каташин та Жабокричка. Перед громадою звітував про свою діяльність за 2016 рік сільський голова Микола САВЧЕНКО.  -Звіт – це не лише можливість підбити підсумки зробленого за минулий рік , а й чудова нагода порадитись з вами щодо визначення пріоритетних напрямків діяльності сільської  ради  на наступний період, - зазначив Микола Анатолійович.

Дохідна частина власних та закріплених надходжень сільського бюджету за 2016 рік виконана в сумі  1 203815 грн. При  річних призначеннях    965500 грн. Тобто, сільський бюджет за 2016 рік виконано на  124 %.

Населення територіальної громади на 01.01.2017 року складає  1017 чол. по  Каташину  571 чоловік ,  по  Жабокричці 441  чол. Працездатного населення 435 Серед працездатного населення працюють у різних галузях 167 чол., дітей до 18 років -173, дошкільнят 67, інвалідів ВВВ - 3 чол., учасників бойових дій 14 чол. , учасників війни 47 чол., вдів загиблих воїнів 8 чол.

Основною базою на території сільської ради  являється сільськогосподарське підприємство  ТОВ Агрофірма „Україна-О” , яке  орендує 842  земельних часток паїв громадян. Крім того, дане господарство орендувало землю в 2016 році із земель запасу  та резервного фонду - 268 га.  на суму 181812  грн. орендної плати. Також на території сільської ради працюють також 5  фермерських господарств.

На території сільської ради працюють дві загально - освітніх школи І-ІІ ступенів, в яких навчається 89 учнів.   Їх навчає 22 учителі. Каташин - 41 учень,  11 учителів та Жабокричка  - 40 учнів, 11 учителів.

На балансі сільської ради знаходяться заклади культури:

Каташинський сільський клуб, Жабокрицький будинок культури та сільські бібліотеки.

На території сільської ради розміщенні і працюють  п’ять   приватних торгових точок, які задовольняють  потреби громадян продовольчими, промисловими та господарськими товарами.   А також працює відділення зв’язку.

При виконкомі сільської ради створені на громадських засадах  ветеранська організація,  керівник Бендерук Анатолій Терентійович, та опікунська Рада – голова ради директор школи Кучер Ніна Анатоліївна.

На території громади проводилося святкування „Івана-Купала”, а також в обох закладах культури проводилися святкові вечори приурочені Дню Конституції, Дню захисника Вітчизни , Дню 8-го Березня, День Валентина. Міжнародного Дня захисту дітей та Дню Незалежності України. На районне святкування Дня незалежності України було представлено світлицю з виробами виготовленими умільцями обох сіл , а також сільськогосподарською продукцією вирощеною нашими трудівниками.  Незважаючи на фінансові труднощі, виконком сільської ради знайшов можливість для виділення коштів на подарунки учням на перший  і останній дзвоники. На розрахунок за нічне освітлення  вулиць територіальної громади в 2016 році витрачено 32162  грн.

Проводилося грейдерування  та ремонт доріг, було частково засипано ями на грунтових дорогах. Здійсненоо поточний ремонт доріг на суму 149828 грн.

Виплачено двом сім’ям допомогу на поховання в сумі 300 грн. Допомога воїнам учасникам бойових дій на територіях інших держав склала 2000 грн., учасникам АТО  - 7000 грн., ліквідаторам аварії на ЧАЕС - 1000 грн. Матеріальна допомога жителям громади склала 2000 грн,  вдовам громадян, смерть яких пов’язана з аварією на ЧАЕС - 2756 грн.

Закуплено мотокосу та глибинний насос  на суму 9500 грн.

Для закладів культури придбано обладнання та матеріали на суму 30737 грн.

Для святкування Нового року з місцевого бюджету було виділено на призи  1000 грн. ( по 500 грн. для кожного клубу).

Здійснено видатки в сумі 14957 грн. на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для створення громадського пасовища.

Протягом 2016 року перераховано субвенції 251312 грн.

На виготовлення проектно- коштористої документації на  реконструкцію Жабокрицької школи під НВК- 63000 грн., на ремонт АЗПСМ села Каташин – 35000 грн, на утримання соціального працівника 25420 грн., Чечельницьку лікарню планового лікування 5000, Чечельницький районний центр ПМСД 5000, пожежна частина 5000, відділ поліції 5000 грн., 44378 грн. витрачено на організацію та проведення громадських робіт.

В  2017 року планується:

-         відкрити НВК при Жабокрицькій школі, на що надано субвенції 250000 грн. з коштів вільного залишку на початок року;

-         працювати над ремонтом доріг, на що закладено в сільський бюджет на 2017 рік  399464 грн.

По питаннях дотримання правопорядку на території громади доповів дільничний інспектор поліції В.А.Зварищук.

Підводячи підсумки, голова райдержадміністрації Сергій ПУСТОВИЙ зазначив: «Завдяки бюджетній децентралізації сільський бюджет має додаткові кошти, які може використовувати на соціальні потреби жителів. Вже розпочалося реформування медичної галузі. Маємо надію, що ці зміни теж будуть на користь громаді».

Голова районної ради Сергій П’ЯНІЩУК наголосив на важливості тісної співпраці всіх гілок влади та органів місцевого самоврядування, а також на відкритості, прозорості роботи сільської ради. Крім того, Сергій Вікторович повідомив присутнім про кількість проведених засідань та прийнятих рішень районною радою у 2016 році. – Слід відмітити, що за вагомі досягнення в роботі обласною Радою та облдержадміністрацією Каташинського сільського голову Миколу САВЧЕНКА було нагороджено Почесною грамотою з нагоди Дня місцевого самоврядування, - відмітив голова райради.