Легалізація заробітної плати - запорука розвитку району
05.04.16

На засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке відбулося 4 квітня поточного року були запрошені керівники підприємств та фізичні особи-підприємці, які виплачують заробітну плату працівникам нижчу, ніж мінімальну. Голова комісії – В.Савчук – перший заступник голови РДА ознайомив присутніх із станом виплати заробітної плати, сплатою податків та зайнятістю населення району. Він зазначив, що приватні підприємці:Шпильовий Микола Володимирович, Фернега Тетяна Михайлівна, Мельник Олександр Леонтійович, Оринянська Світлана Іванівна, допустили виплату заробітної плати працюючим по 100-500 грн. Підприємства «Ірегон» Лузької сільської ради,фермерське господарство «Чечельницька Нива», голова - Посухівський ОлексійВасильович, КП «Чечельник комунсервіс», ТОВ «Агробуд»регулярно виплачують заробітну плату працівникам нижче мінімального розміру.

ДОВІДКОВО:Рівень номінальної заробітної плати у Чечельницькому районі по статистичним даним за лютий 2016 року становить 2584,3 грн., що на 473,7 грн. (або на 22,4%) більше, ніж в лютому минулого року (2100,6 грн. лютий 2015 р.). По сільському господарству номінальна заробітна плата за лютий 2016р. становить 2015,7 грн., що на 320,5грн. (або на 18,9 %) більше в порівнянні з лютим минулого року (1695,2 грн. - лютий 2015р.). По промисловості заробітна плата за лютий 2016р. становить 1454,9 грн., що на 271,3грн. (або на 22,9 %) більше в порівнянні з лютим минулого року (1183,6 грн. - лютий 2015р.).

Рівень середньомісячної заробітної плати у Чечельницькому районі по статистичним даним за січень-лютий 2016 року становить 2582,8 грн., що на 482,8 грн. (або на 22,3%) більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року (2100,0грн. - січень-лютий 2015р.). По сільському господарству середньомісячна заробітна плата за січень-лютий 2016р. становить 2193,0 грн., що на 370,0грн. (або на 20,3 %) більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року (1823,0 грн.). По промисловості заробітна плата за січень-лютий 2016р. становить 1478,3 грн., що на 280,9грн. (або на +23,4 %) більше в порівнянні з минулим роком (1197,4грн.).

Ще одним негативним наслідком недотримання законодавства про працю для роботодавця може стати сплата штрафу, адже необхідно пам’ятати, що 10 лютого 2016 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509» від 03.02.2016 № 55. Згідно якої:

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

-фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати(з 1 січня 2016р. - 41340грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

-порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітноїплати(з 1 січня 2016р. - 4134 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення;

-недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати(з 1 січня 2016р. - 13780грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (відповідно до статті 12 Закону України «Про оплату праці» норми і гарантії в оплаті праці, передбачені частиною першою цієї статті та Кодексом законів про працю України, є мінімальними державними гарантіями.

- недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», - у десятикратномурозмірі мінімальної заробітної плати(з 1 січня 2016р. - 13780 грн.), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - п’ятим частини другої цієї статті - у розмірі мінімальної заробітноїплати(з 1 січня 2016р. - 1378 грн.).

Закликаємо всіх роботодавців зробити крок назустріч суспільству - легалізувати зайнятість населення, дотримуватись законом встановленого розміру заробітної плати, відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». У випадку ігнорування цих вимог до керівників підприємств і приватних підприємців контролюючі органи вимушені будуть застосовувати всі заходи впливу в межах їх компетенції. Зокрема, районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Чечельницької райдержадміністрації будуть здійснюватись виїзди вивчення стану справ до підприємств, організацій та фізичних осіб- підприємців.

На засіданні було розглянутопитання погашення заборгованості на ДП «Чечельницький спиртовий завод», керівникКуц Геннадій Едуардович

Станом на 31.03.2016 року за підприємством рахується заборгованість по заробітній платі в сумі 69,5 тис.грн.Заборгованість виникла у зв’язку~з невиплатою заробітної плати за березень- листопад 2015 року та січень-лютий 2016 року 2-м працівникам (заступник директора, бухгалтер).

Питання погашення заборгованості на ДП «Чечельницький спиртовий завод» знаходиться на постійному контролі.