Л.Іванова: Про перерахунок пенсій військовослужбовцям
14.03.18

Останнім часом питання пенсійного забезпечення військовослужбовців  є однією із найактуальніших тем, яка обговорюється в суспільстві. Після тривалої дискусії, яка велася практично рік і дуже активно останній місяць, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо  збільшення розмірів пенсій зазначеній категорії пенсіонерів та прийняв постанову від 21 лютого 2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Перерахунок пенсій військовослужбовцям та деяким іншим особам (крім пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року , а саме: окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Виплата перерахованих підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) здійснюватиметься з 1 січня 2018 року у таких розмірах:

·         з 1 січня 2018 року — 50%;

·         з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року — 75%;

·         з 1 січня 2020 року — 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Зазначимо, що для колишніх працівників міліції перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням грошового забезпечення поліцейського (враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) за січень 2016 року, визначеного відповідно до постанови КМУ від 11 листопада 2015 року № 988.

Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

·         з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року — щомісяця окремою сумою у розмірі 50% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року;

·         з 1 січня 2020 року — щомісяця окремою сумою у розмірі 100% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Органи Пенсійного фонду здійснюватимуть перерахунок пенсій на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсій, які будуть видані відповідними міністерствами та відомствами (Міноборони, МВС, інші силові органи – загалом 12 відомств),пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду. Саме з цією метою  списки пенсіонерів силових структур, пенсії яких підлягають перерахунку, Пенсійним фондом України  повністю передано до відповідних силових відомств. Тепер від силових відомств органи Пенсійного фонду очікують надходження довідок про грошове забезпечення пенсіонерів-силовиків, на підставі яких і має здійснитись перерахунок. Зрозуміло, що передача довідок займе певний час, але позитивним є той факт, що органи Пенсійного фондувиконали свою частину зобов’язань і у визначений термінбудутьздійснювати зазначений  перерахунок по мірі надходження документів. Варто відмітити, що  перші виплатиможливо вже відбудуться наприкінці березня, а масово – в квітні. У підвищені квітневі пенсії також увійдуть доплати за січень, лютий і березень. За прогнозом Уряду, йдеться про осучаснення пенсій  близько 550 тис. військовим пенсіонерам, середній розмір збільшення очікується  приблизно 1500,00 гривень.

Перший заступник начальника Бершадського об’єднаного управління ПФУ Вінницької області Людмила Іванова