Майже на 1,3 млн грн профінансовано первинну ланку медицини
09.01.20

«Головною метою реформи системи охорони здоров'я є наближення медицини до кожного громадянина, рівний та справедливий доступ усіх до медичної допомоги належної якості, поліпшення їх здоров'я. Це складне завдання впроваджується вперше. Тому на шляху реалізації реформ є ще багато проблем із фінансуванням, матеріальним забезпеченням закладів медицини, дефіцитом лікарів», - зазначив головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомо­ги Віктор Коваль.

До складу первинної ланки медицини Чечельницького району входять 5 амбулаторій, 11 фельдшерських пунктів та 3 медичних пункти. Впродовж 2019 року на забезпечення діяльності "первинки" в районі виділено 7,7 млн грн із Національної служби здоров’я України  та 115,0 тис. грн - дотація з державного бюджету на оплату електроенергії.  (У 2018 році із НСЗУ надійшло 4,1 млн грн і дотації – 190 тис.грн).

З  районного бюджету за минулий рік виділено майже 1,3 млн грн, які використано на ремонт амбулаторії в смт Чечельник (500 тис.грн), зарплату з нарахуваннями, матеріали, медикаменти, енергоносії.   Майже 1 млн грн  із бюджетів селищної і сільських рад використано на забезпечення функціонування медичних закладів у відповідних громадах. Цим коштом здійснено оплату праці медпрацівників, придбання медикаментів, матеріалів, оплату енергоносіїв, інше.

У 2019 році розпочато та завершено будівництво  нової амбулаторії  в с. Вербка. Загальна вартість новобудови становить 7 млн 921тис.грн. З державного бюджету надійшло 6 млн 608 тис. грн. Співфінансування надали: СТОВ АФ «Вербка» - 1,0 млн грн та Вербська сільська рада - 313,2 тис.грн. По завершенню підключення до мереж електропостачання амбулаторія розпочне роботу.

Триває реконструкція Ольгопільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Фінансування робіт здійснює СТОВ АФ “Ольгопіль”  (більше 6,0 млн грн).