Минулоріч на Вінниччині усиновлено 113 дітей-сиріт

 

30 вересня, в День святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії, відзначається День усиновлення на Україні. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до людей. Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, внаслідок усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти і стає сином чи донькою.
 
Станом на 1 січня 2013р. на обліку в Службі у справах дітей Вінницької облдержадміністрації перебувало 2916 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (у тому числі 619 дітей-сиріт), з них 1930 дітей перебувають під опікою чи піклуванням. У 2012 році в області громадянами України було усиновлено 97 дітей, а 16 дітлахів знайшли своїх батьків в іноземних сім’ях.
 
Реальним свідченням дієвої уваги нашої держави до питань забезпечення конституційного права дитини, яка за різних обставин життя втратила рідних батьків, є державна допомога при усиновленні. Протягом минулого року таку грошову допомогу було призначено на 65 дітей. Середній розмір одноразової допомоги при усиновленні на кожну дитину у 2012 р. становив 9021 грн., щомісячної – 759 грн.
 
Разом із усиновленням держава підтримує й інші сімейні форми виховання. На кінець 2012 року на Вінниччині у 32 дитячих будинках сімейного типу перебувало 223 вихованця, а у 134 прийомних сім’ях – 252 дитини.
 
Усиновлення – це особлива дорога батьківства. І тому саме напередодні такого свята хочеться привітати тих батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину, побажати їм розуміння, доброти, терпіння та здоров’я.