Молоко: нарощуємо об’єми виробництва та переробку
14.06.17

З метою нарощення кількості поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі, корів, за рахунок інвестицій власного капіталу ТОВ АФ «Україна-О» с. Каташин у 2017 році планує побудувати власний молокозавод. На даний час спільно з Ізраїльською фірмою розробляється проектна документація та закуплено частину обладнання на суму 2 739 тис. грн.

В перспективі на майбутнє за рахунок реконструкції та покращення умов утримання і годівлі продуктивність тварин буде поступово підвищуватися, на даний час у порівнянні з 2016 роком збільшилась виробництво молока на 2564 ц.

Надій молока на корів, що були на початок року збільшився на 759 кг і, відповідно, надій на корову за травень місяць 2017 року становить 2034 кг.

Завдяки тому, що 2016 рік був сприятливим для вегетації одно - ібагаторічних трав та кукурудзи на силос, кормів було заготовлено у достатній кількості. На даний час залишки кормів становлять – 350 тонн сіна, 6661 тонн готового силосу, 319 тонн соломи, 850 тонн концентрованих кормів. Також іде заготівля грубих кормів – 46 тонн сіна та 687 тонн сінажу.

З початку року по господарствах району отримано 174 теляти.

В районі створено належні умови для нарощення об’ємів виробництва та заготівлі молока, зокрема, шляхом діяльності  21 молокоприймального пункту. За день район виробляє 37 тонн молока, заготовлювачам продається 36 тонн молока, в тому числі по с/г підприємствах виробляється 4,6 т., та продається 4,3 т.

Середня ціна молока для сільськогосподарських підприємств 7,50 - 7,32 грн. за 1 л., для населення 4,20 грн. за 1 л.