На часі - забезпечення соціального захисту учасників АТО

З метою обговорення та  безумовного виконання на районному рівні законодавства стосовно забезпечення соціального захистуучасників антитерористичної операції, 21 квітня 2015 р. відбулась робоча нарада під керівництвом голови райдержадміністрації С. Пустового, за участю представників управлінь та відділів райдержадміністрації, районного центру зайнятості, РЦ СССДМ, галузі медицини району, відповідальних за реалізацію заходів по всебічній підтримці учасників АТО та членів їх сімей.
Детально розглядаючи пункти Указу Президента України П. Порошенка «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції», присутніми на нараді  було обговорено виконання районного плану заходів по даному напрямку роботи.  Начальником управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Станіславом Мартинюком було поінформовано, що питання соціального захисту учасників антитерористичної операції, які проживають на території Чечельницького району знаходиться на постійному контролі управління.  Так, забезпечено виконання розпорядження голови РДА від 3 квітня 2015р. № 94 «Про соціальний супровід, організацію реабілітації, надання пільг учасникам АТО, у тому числі демобілізованим». На виконання пункту Указу Президента України від 18 березня 2015р. №150 розроблено районну комплексну Програму соціальної підтримки сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2015-1016рр. Відповідно, Програма буде винесена на розгляд сесії районної ради, яка відбудеться на тижні  у залі засідань адмінбудинку.  Даною Програмою передбачено фінансування у сумі 50 тис.грн. /рік для забезпечення соціального захисту учасників антитерористичної операції.
За результатами наради були прийняті  відповідні рішення та надані доручення відповідальним особам, а саме:
-        Утворити районну комісію з питань з питань соціального захисту учасників антитерористичної операції;
-        Визначити телефонні «гарячі лінії», які будуть діяти на базі районного управління праці;
-        Внести пропозицію передбачити в  районній програми «Здоров’я нації» пункту щодо медичного забезпечення першочергового обслуговування учасників АТО та членів їх сімей;
-        На базі РЦЗ фахівцями психологічного профілю надавати у разі необхідності відповідну допомогу учасникам АТО;
-        Провести обстеження умов проживання сімей учасників АТО, за результатами обстеження сформувати соціальний паспорт;
-        Доручити селищній, сільським радам розробити власні програми соціальної підтримки сімей учасників АТО, та за рахунок вільних коштів в місцевих бюджетах провести фінансування таких програм.