На Вінниччині фінансування захищених статей бюджету здійснюється

На Вінниччині фінансування захищених статей бюджету здійснюється вчасно і в повному обсязі
Про це йшлося на прес-конференції директора департаменту фінансів облдержадміністрації Миколи Копачевського, яка відбулась 10 вересня в приміщенні департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.
За словами посадовця, за 8 місяців 2014 року до загального фонду бюджету області надійшло власних і закріплених доходів в сумі 1410,5 млн. грн, що становить 60,4% плану на рік, затвердженого місцевими радами. Зокрема, у серпні надійшло 205,8 млн. грн, або 102,3% до плану на серпень. Очікується, що бюджет області по доходах за рік буде виконано.
«Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження власних і закріплених доходів місцевих бюджетів збільшились на 35,4 млн грн, або на 2,6%. Слід зазначити, що протягом січня-квітня надходження доходів були меншими проти аналогічного періоду минулого року, але останнім часом вдалося подолати цю негативну тенденцію і досягнуто приріст надходжень. Зараз «мінусують» лише 8 районів і міст обласного значення, і їх кількість в подальшому зменшиться»,- запевнив Микола Копачевський.
Він також повідомив, що крім власних надходжень податків і зборів до загального фонду бюджету області отримано 2105,2 млн. грн дотацій, або 100,0% плану на 8 місяців та 1311,7 млн. грн субвенцій з державного бюджету, або 91,2% до плану на 8 місяців (недоотримано 126,0 млн.грн). Проти аналогічного періоду 2013 року надходження дотацій з Державного бюджету збільшилось на 238,3 млн грн, або на 12,8%, а субвенцій – надійшло більше на 120,9 млн грн, або на 10,2%.
В першу чергу кошти бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери: за 8 місяців 2014 року на зазначені цілі використано 4328,4 млн.грн. - це 92,3% усіх видатків загального фонду.
На оснащення територіального батальйону «Вінниця», який бере участь в бойових діях в зоні АТО, з обласного бюджету профінасовано понад 3 млн грн.
Директор департаменту фінансів облдержадміністрації запевнив, що в області в повному обсязі забезпечується фінансування захищених статей бюджету, зокрема виплата заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, трансфертних виплат населенню (стипендій, пільгових пенсій тощо).
 
 
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА