На Вінниччині виборчий процес пройде відповідно до чинного

 

На Вінниччині виборчий процес пройде відповідно до чинного законодавства
Про це зазначив голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник під час Всеукраїнської селекторної наради під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, присвяченої питанням підготовки до позачергових виборів Президента України.
Інформуючи про стан готовності регіону до виборчого процесу, керівник Вінниччини зазначив, що в області працюють усі окружні та дільничні комісії, а окремі робочі питання, які виникають у ході підготовки до виборів, оперативно вирішуються. А відтак запевнив: у Вінницькій області виборчий процес пройде у відповідності до діючого законодавства.
Спілкуючись із керівниками місцевих державних адміністрацій, Прем’єр-міністр України наголосив на необхідності проведення виборів в усіх без винятку областях держави та підкреслив: Урядом, Парламентом прийнято усі необхідні законопроекти для того, щоб виборчий процес в Україні пройшов чесно і прозоро. «Забезпечена політична конкуренція, представлений широкий спектр кандидатів у Президенти. Центральною виборчою комісією забезпечені усі технічні моменти, необхідні для проведення виборів. Що стосується інформаційної складової – засоби масової інформації надали доступ усім кандидатам у Президенти для виголошення своїх позицій, проголошення промов та розміщення політичних роликів, - зауважив Арсеній Яценюк. – Тому ключове право - право на висвітлення діяльності кандидата у Президенти - також забезпечено українською медіа-спільнотою і українським законом».
Глава Уряду також зазначив, що антиукраїнські сили працюють над тим, аби зірвати проведення виборів Президента України. Тому, окрім питань технічного забезпечення виборчого процесу, під час наради обговорювалися й заходи безпеки. Так, на базі Центральної виборчої комісії буде працювати об’єднаний оперативний штаб, участь у якому братимуть і силові структури держави. За словами Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, у період голосування і підрахунку голосів МВС України та всі його підрозділи функціонуватимуть в особливому режимі, а в Донецькій та Луганській областях здійснюватиметься особливий контроль за виборчим процесом. 
На окремих питаннях технічного забезпечення зупинився заступник голови ЦВК Андрій Магера, закликавши голів облдержадміністрацій ще раз перевірити готовність усіх дільниць до виборчого процесу.
Підсумовуючи роботу наради, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив на необхідності забезпечення для всіх українців рівних можливостей для участі у виборах, підкресливши, що персональна відповідальність за забезпечення виборчого процесу (окрім тих функцій, які належать до компетенції виборчих комісій) лежить на керівниках місцевих державних адміністрацій.
«В Україні мають відбутися легітимні вибори і повинен бути законно обраний Глава держави», - вкотре наголосив Арсеній Яценюк.
 
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА