Наталія Воліковська: Про роботу служби у справах дітей РДА
27.07.20

Станом на 24.07.2020 року на первинному обліку служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації  перебуває 16 дітей-сиріт та 26 дітей, позбавлених батьківського піклування, що до сімейних форм виховання влаштовано 37 дітей, а саме: під опіку, піклування - 28, в прийомні сім’ї - 4 та дитячі будинки сімейного типу - 3   в  інтернатних закладах  перебуває 5 дітей, ПТУ -1, в сім’ї знайомих -1.  

   Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації (далі - Служба) в межах своєї компетенції проводить відповідну робота із захисту законних прав та інтересів дітей, зокрема права дитини на виховання в сім’ї.

      Однією із форм державної політики на місцях є діяльність Комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації (далі Комісія), створеної на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини». На засідання, Комісії виносяться актуальні питання щодо захисту прав дітей. Очолює Комісію перший заступник голови районної державної адміністрації,   до складу  якої  входять представники районних структур, дотичних до питань захисту прав дітей.

     У 2020  році, проведено 7 засідань Комісії, на яких було розглянуто 28 питань соціального захисту дітей.

       На кожну дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування,  розроблено та затверджено індивідуальні плани на засіданнях комісій з питань захисту прав дитини при Чечельницькій райдержадміністрації. Індивідуальні плани дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах та статусних дітей затверджуються на засіданнях Комісії протягом року, відповідно до постановки на облік таких дітей.

       Протягом 6-ти місяців 2020 року в Чечельницькому районі  статус  дитини, позбавленої батьківського піклування  надавалося п’ятьом дітям.

       Станом на 24.07.2020 року, на місцевому обліку з усиновлення перебуває  14 дітей, вони влаштовані на виховання та спільне проживання до ПС та ДБСТ, а також інтернатні заклади. 

         Служба у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації здійснює нагляд за умовами проживання та виховання 5 усиновлених дітей.  

         Служба у справах дітей, із залученням працівників  охорони здоров’я, Чечельницьким відділення поліції Бершадського ГУНП  України у Вінницькій області,  при тісній співпраці центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за місцем проживання дитини здійснює контроль за умовами утримання, навчання, виховання, дітей над якими встановлено опіку, піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, району, шляхом їх відвідування та спілкування з дітьми. Періодичність відвідувань опікунів, піклувальників проводиться згідно графіку, але не рідше одного разу на рік. За потребою такі відвідування проводяться частіше.  

         В районі функціонує  4 ПС,  в яких виховується 4 дітей, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації  та 1 дитина, яка перебуває на первинному обліку Літинської ССД.

Протягом 2020 року  надійшло 1  повідомлення щодо  чотирьох дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах .

Особові справи дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, сформовані.

Службою у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації проводиться робота з попередження бездоглядності шляхом організації та проведення профілактичних заходів «Діти вулиці», «Сім’я».  Протягом 2020 року проведено 4 заходів «Діти вулиці», «Вокзал», «Канікули», «Неблагополучна сім’я».

 У 2020 році працівники служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації здійснювали публікації в ЗМІ, виступали на батьківських зборах та перед учнями з питань профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, тощо, приймали участь у  батьківських зборах, виступали перед учнями з питань профілактики бездоглядності, жорстокого поводження з дітьми, профілактики алкоголізму, наркоманії, негативних явищ в дитячому середовищі.

Працівники служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації приймали участь у судових засіданнях:  у 2020 році –  28 слухань.

Начальник служби у справах дітей РДА Наталія Воліковська

123