Обласна влада планує повернути центральні районні лікарні у власність

Обласна влада планує повернути центральні районні лікарні у власність районів

Про можливість такого кроку голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій повідомив під час зустрічі з колективами Шаргородської районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги.

«Медична реформа, яка реалізовувалася як пілотний проект в декількох областях, на сьогодні просто зупинилася. Тому зараз ми роздумуємо над тим, в якому напрямку розвивати галузь охорони здоров’я загалом, і визначаємо параметри нашого руху далі», - відзначив Валерій Коровій.

За словами керівника Вінниччини, коли розпочиналась реформа, було виокремлено три рівні медичної допомоги, тоді ж таки галузеві заклади вторинної ланки – центральні районні лікарні - передано на обласний бюджет. 

На початку ж поточного року реформа свого продовження не отримала, а кошти на фінансування районних лікарень як цільова субвенція на охорону здоров’я почали надходити знову на рівень районів, тоді як власне заклади залишились у підпорядкуванні області. Відтак райони змушені тепер передавати кошти, передбачені для ЦРЛ, на обласний рівень, аби регіон профінансував ці заклади. 

«З точки зору управління це надзвичайно складний процес. Тому на сьогодні прийнято попереднє рішення, і швидше за все, разом з ресурсом, що йде на районний рівень, ми будемо вимушені повернути в район як власність колишні центральні районні лікарні», - повідомив голова облдержадміністрації.

Такий крок, зауважив Валерій Коровій, є виправданим, адже в результаті бюджетної децентралізації фінансовий ресурс на місцевому рівні істотно збільшився, а область таким чином зможе приділити належну увагу медичним закладам третинного рівня.

«На сьогодні на третьому рівні накопичилась величезна маса проблем –протягом останніх 5 років жодної гривні не пішло на придбання обладнання», - зазначив керівник ОДА. Крім того, підкреслив він, у травні 2017 року обласна клінічна лікарня ім. Пирогова відзначатиме 100-літній ювілей, відтак розроблено відповідну програму і є плани протягом найближчих півтора року інвестувати серйозний фінансовий ресурс для модернізації цього закладу.

Під час відвідин Шаргородської центральної лікарні голова облдержадміністрації також оглянув матеріально-технічну базу медичної установи, зокрема капітально відремонтований цьогоріч за кошти обласного бюджету харчоблок лікарні, та ознайомився з упровадженими в закладі енергозберігаючими технологіями. 

Допоміжний твердопаливний котел, за словами керівника Шаргородської РДА Михайла Попова, дасть змогу зекономити 2/3 газу, що використовує медичний заклад. А зважаючи, що район має місцеві джерела твердого палива, економічний ефект очікується досить таки потужний. «Більше того, таких проектів по району в нас шість. Ми всю культуру перевели повністю на альтернативні види палива. По медицині є дві амбулаторії, які також хочемо перевести. У сфері освіти теж є таких 5 проектів. І за рахунок усіх цих напрацювань район зменшить використання газу на 50 %», - відзначив Михайло Попов.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА