Обласний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді розпочав навчання

 

Обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочав навчання з підготовки кандидатів в усиновлювачі
24 лютого 2014 року Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочав навчання з підготовки кандидатів в усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі за українською версією програми ПРАЙД.
Мета навчання - підвищення рівня батьківської компетентності майбутніх прийомних батьків та батьків-вихователів (забезпечення спроможності батьків кваліфіковано здійснювати діяльність, спрямовану на забезпечення сприятливих умов для життя і розвитку дитини).
Учасники навчання - 12 родин з міст Вінниці, Жмеринки, Ладижина, Могилів-Подільського та Барського, Бершадського, Гайсинського, Літинського, Томашпільського району.
Навчання складається з п’яти тематичних модулів, загальною кількістю 84 години. 60 годин – це аудиторні заняття, а 24 години - самостійна робота. Навчання за даною програмою буде проходити протягом 8 днів (з 24 по 28 лютого та з 03 по 05 березня 2014 року).
У навчальній програмі виокремлено два компоненти. Перший з них – це залучення кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі й оцінювання їхнього потенціалу у процесі навчання. Другий компонент – це базова навчальна программа для набуття батьківської компетенції.
Під час занять в групах учасники навчання опрацюють нормативні документи щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, проаналізують основні сфери батьківської компетенції, а саме: гарантування дитині захисту й безпеки; задоволення потреб дитини у розвитку; відтворення та зміцнення стосунків дитини з її родиною; підтримка довготривалих стосунків у житті дитини, робота в команді. Також до уваги батьків будуть представлені відеоматеріали щодо практичної діяльності роботи батьків-вихователів.
У проведенні навчання візьмуть участь фахівці служби у справах дітей облдержадміністрації та фахівці обласної психоневрологічної лікарні імені академіка О.І. Ющенка.
Після закінчення навчання спеціалісти обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідають сім’ї кандидатів, що передбачено програмою навчання.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА