Оперативно-рятувальна служба Чечельницького району інформує

З настанням весни, з появою перших променів сонця, люди  всі стають заклопотаними особливо у сільській місцевості. Починають поратися по господарству, біля городів, проводять зачистку територій від сухої трави та сміття, і все це як годиться спалюють. 

         Так як свідчить статистика з настанням весняно-літнього періоду збільшується кількість пожеж у житловому секторі громадян. В основному виникають пожежі у допоміжних спорудах та будівлях господарства, адже через порушення правил пожежної безпеки люди спалюють сміття поблизу даних будівель, сіносховищ чи місць зберігання грубих кормів для худоби.  В цей період погода особливо  вітряна та посушлива так і через пориви вітру полум’я легко перекидається  на досить значну відстань.

         Отож наголошуємо особливу увагу щодо дотримання правил пожежної безпеки при користування з відкритим вогнем, а саме:

- вогнища слід розводити у безвітряну погоду;

- дотримуватись відстаней від будівель та споруд не менше 15 метрів;

- не залишати без догляду вогонь та після того як спалили переконатися що все згоріло і для надійності залити золу водою.

          Актуальне питання в цей період також стає спалювання очеретів та сухої трави як в межах населеного пункту так і за межами населеного пункту. Цими діями ви наносите шкоду не тільки навколишньому середовищу, а й знищуєте всю флору і фауну. Особливо зазнають шкоди дикі качки та фазани які в цей період гніздяться та відкладають яйця. На скільки вам відомо, що самка фазана якщо вона сидить на яйцях то гніздо вона не може покинути  навіть тоді коли перед нею стає небезпека  життю, вона залишається на гнізді,  так і гине у тому пекельному вогні. Дикі гуси які повертаються із теплих країв та качки не мають де гніздитися тому, що знищена вся рослинність їм доводиться мігрувати далі в інші райони.

          Оперативно-рятувальна служба  району закликає громадян не вчиняти даних дій, адже від того ви робите шкоду лише самим собі. Також за такі вчинки Ви можете понести кримінальну відповідальність.  

         Однак не зважаючи на всі застереження на території району в квітні місяці вже є зареєстровані факти пожеж в екосистемах, а саме:

- 01.04.2016р. на території Тартацької сільської ради біля с.Анютини вогнем знищено 1,5 га. очерету та трави;

- 04.04.2016р. на території Любомирської сільської ради за межами с.Любомирка вогнем знищено близько 1,6 га. очерету та трави.