Підбито підсумки міжнародного проекту
21.01.19

18 січня відбулося закриття проекту «Транскордонна співпраця сіл за збереження навколишнього середовища». На презентації були присутні: голова районної ради Сергій П’яніщук, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук, голова селищної ради Світлана Палісіка, делегація із Республіки Молдова, депутати селищної ради, сільські голови, директори шкіл,  керівники фінансових установ району, працівники КП «Чечельник-комунсервіс».

Голова Чечельницької селищної ради Світлана Палісіка зазначила, що у грудні 2018 р. в селище був доставлений сміттєвоз для збирання та транспортування твердих побутових відходів. Новий сміттєвоз передано у користування КП «Чечельник-комунсервіс». Цей автомобіль отримали завдяки участі у проекті  «Транскордонна співпраця сіл за збереження навколишнього середовища»,  який реалізовувався у нашому районі, в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства «Молдова-Україна» й співфінансувався Європейським Союзом. Кошти, що надійшли із Європейського Союзу складають 162,5 тис євро, співфінансування від партнерів із Молдови - 113,5 тис євро, із бюджету селищної ради - 10 тис євро, із районного бюджету - 4 тис євро. Загальний бюджет Проекту складає 290 тис євро. Через систему Prozzoro у ПП «Виробничо-комерційне підприємство «Альфатекс» було закуплено сміттєзбиральну машину із заднім завантаженням за 1 млн 382 тис грн. Також за кошти Проекту було придбано спецодяг для працівників комунгоспу та проведено інформаційно-ро'зяснювальну роботу серед жителів району, виготовлено техніко-економічне обгрунтування можливих варіантів поводження із твердими побутовими відходами у Чечельницькому районі.

Виступаючи перед зібранням, голова районної ради Сергій П’яніщук акцентував, що ініціатором написання даного проекту був Чечельницький ресурсний центр у 2015 році. Сергій Вікторович подякував усім тим, хто плідно працював над Проектом і зауважив, що завдяки спільній праці можна добитись високих результатів.

Перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук наголосив, що зроблено перший крок у міжнародному співробітництві із країнами Євросоюзу. «Ми дякуємо нашим партнерам із Молдови, адже завдяки їхній підтримці наше селище має змогу покращити екологічну рівновагу та соціально-економічний розвиток», - додав Віталій Володимирович.

Координатор проекту Юрій Кривіцький презентував етапи реалізації даного проекту. «Були різні труднощі та перешкоди на всіх стадіях, але ми не відступили. І маємо позитивний результат», - зазначив він.

Начальник відділу міжнародного співробітництва та регіонального розвитку райдержадміністрації Марія Скоцеляс ознайомила присутніх із Планом перспективного розвитку Чечельницького району на 2019-2021 роки із екологічних питань.

Затим делегація із Молдови побувала на підприємстві «ЛісМайстер».