Підведено підсумки 15 обласного конкурсу
13.07.18

Рішенням конкурсної ради п’ятнадцятого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад від 04.06.2018 року визначено 9 проектів переможців від Чечельницького району на загальну суму 3124,0 тис. грн. з них кошти фонду конкурсу на суму- 954,6 тис. грн.; кошти партнерів та власні кошти на суму - 778,0 тис. грн. Зокрема, переможцями проектів екологічного напрямку стали:

- смт Чечельник (озеленення рекреаційної зони на березі р. Савранки) – загальна сума проекту становить 340,0 тис. грн. з них фінансування фонду конкурсу становить 140,0 тис. грн.;

- с. Берізки-Чечельницькі по 2 проектах (озеленення села) на загальну суму 730,0 тис. грн., з них фінансування фонду конкурсу становить 200,0 тис. грн.;

- с. Луги (озеленення та реконструкція ігрового майданчика на території дитячого садочка) – загальна сума проекту становить 153,9 тис. грн.

Переможцями по проектах з енергозберігаючих заходів по Чечельницькому району стали:

- смт. Чечельник (будівництво опалювального пункту в дитячій музичній школі) – загальна сума проекту становить 730,0 тис. грн.з них фінансування фонду конкурсу становить 250,0 тис. грн.;

- с. Демівка (заміна вікон в Демівській школі)– загальна сума проекту становить 730,0 тис. грн., з них фінансування фонду конкурсу становить 250,0 тис. грн.;

- с. Жабокричка (встановлення інфрачервоних обігрівачів) – загальна сума проекту становить 274,2 тис. грн., з них фінансування фонду конкурсу становить 80,0 тис. грн.;

- с. Каташин (заміна вікон та дверей в Каташинській школі )– загальна сума проекту становить 182,1,0 тис. грн., з них фінансування фонду конкурсу становить 50,0 тис. грн.;

- с. Бондурівка (утеплення стін майбутнього дитячого садочка)  – загальна сума проекту становить 428,8 тис. грн., з них фінансування фонду конкурсу становить 60,8 тис. грн.;

В районі ведеться будівництво міні молокозаводу на базі ТОВ АФ «Україна-О» в с. Каташин. Прогнозні обсяги виробництва - 5000 л. молока за зміну. Заплановано 20нових робочих місць. Загальна  вартість проекту становитиме  27 млн. грн. Закуплено обладнання, приміщення побудоване , йде встановлення обладнання. Станом на 01.07.2018 року освоєно  більше 17 млн. грн. Термін введення в експлуатацію - III квартал 2018 року.

Чечельницька селищна рада та 15 сіл Чечельницького району стали переможцями Програми Територіального співробітництва Східного Партнерства транскордонної співпраці Молдова-Україна по проекту «Транскордонна співпраця сіл за збереження навколишнього середовища».

28.04.2018 року підписано Грантовий контракт № 83282715 Міжнародного співробітництва з Європейським  Союзом за № PN 12 2144/9-016.00, відповідно до якого Чечельницькій селищній раді та 15 селам району в особі Європейської Комісії (далі - Організація замовник) надається Грант для реалізації проекту- «Транскордонна співпраця сіл за збереження навколишнього середовища» (далі Проект).

У результаті реалізації проекту буде забезпечено:

- Зміцнення транскордонних контактів між місцевими органами влади, шляхом створення транскордонних сільських мереж, що вирішують спільні екологічні проблеми, розробка  спільних заходів, щодо підвищення компетенції людських ресурсів у галузі сучасного та стійкого поводження з відходами.

- Вдосконалення інфраструктури збору сміття, придбання 1 утилізатора, 10 уніформ для санітарного персоналу; розробка проектно-кошторисної документації для створення колекторної та сортувальної станції в смт.Чечельник; розвиток людських ресурсів, пов'язаних із питаннями поводження з відходами: тренінги для зацікавлених сторін (від Молдови та України) щодо екологічних технологій, що використовуються в галузі поводження з відходами,

- Інтегроване рішення, щодо потреби у вдосконаленні підходів до поводження з відходами на місцевому рівні.

- Проведення конференцій, щодо обізнаності та інформованості населення по переробці відходів, сортування та поводження з відходами, поліпшення послуг зі збору відходів в смт. Чечельник та 15 населених пунктів району та зменшення обсягу відходів шляхом процесу ущільнення.

Загальна вартість проекту становить 290015 євро;

Грант ЄС: 162000 євро (67,3%);

Власний внесок реципієнта 2 (Чечельницький район) -14000 євро;

Період реалізації Проекту - 9 місяців.

Начальник відділу міжнародного  співробітництва та регіонального  розвитку райдержадміністрації  Марія Скоцеляс