Підводимо підсумки оперативно-службової діяльності за 2019 рік
13.02.20

Розуміючи високий рівень відповідальності за стан безпеки та захищеності населення в Чечельницькому районі, Чечельницького відділення поліції докладаються максимальні зусилля щодо організації роботи по забезпеченню правопорядку, реалізації послідовних і наполегливих заходів із протидії злочинності, а також вжиття дієвих і результативних кроків на шляху до побудови європейської моделі поліцейської діяльності в нашому районі.

У відповідності до штатного розпису затвердженого Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області Чечельницьке ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області нараховує по штату 44 особи атестованого та вільного найманого особового складу, з яких 41 посада по штату атестованих, 3 вільного найму. Станом на 01.01.2020 Чечельницьке ВП має некомплект 7 посад з яких 5 посад офіцерського складу та 2 сержантського складу атестованих співробітників поліції.

 • діяльність Чечельницького відділення поліції, в 2019 році, першочергово зосереджувалась на виконанні пріоритетних завдань, визначених Національною поліцією України на 2019 рік. Особлива увага приділялась питанням розкриття та розслідування тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень корисливо-насильницької спрямованості.

У рамках Комплексної правоохоронної програми Чечельницького району в ході взаємної відповідальності влади та громад, на потреби поліції з районного бюджету було виділено 100 тисяч гривень. Це дозволило реалізувати найбільш актуальні питання матеріально-технічного стану та придбати будівельні матеріалів для проведення ремонтних робіт адміністративного приміщення відділення поліції, було закуплено автомобільні запчастини для службового автотранспорту, меблі в чергову частину відділення поліції та фурнітуру комп’ютерної техніки.

 • рішення органів місцевого самоврядування та поліції дозволили належним чином забезпечити оперативне реагування на повідомлення громадян, а саме:
 • відділенням поліції забезпечено реагування на 1322 ( в 2018 році понад 1200 ) заяв та повідомлень громадян про кримінальні правопорушення та інші події.

Групами реагування патрульної поліції було здійснено 887 виїздів на повідомлення за спецлінією «102», на розгляді дільничних офіцерів поліції знаходилось 281 звернень громадян, всього на порушників складено 1166 ( в 2018 1126 ) протоколів про адміністративні правопорушення з них:

 • по лінії безпеки дорожнього руху (БДР) – 349з яких:

44 за ст.130 КУпАП України (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.)

 • також:

1 за ст.44 КУпАП України (Незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах),

1 за ст.51 КУпАП України (Дрібне викрадення чужого майна),

35 за ст.173 КУпАП України (Дрібне хуліганство),

52 за ст.173-2 КУпАП України (Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційної програми),

19 за ст.177 КУпАП України (Придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення),

82 за ст.176 КУпАП України (Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення),

274 за ст.178 КУпАП України (Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді),

38 за ст.184 КУпАП України (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей),

32 за ст.187 КУпАП України (Порушення правил адміністративного нагляду),

70 за ст.192 КУпАП України (Порушення громадянами строків реєстрації (перереєстрації) нагородної вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і правил взяття її на облік).

Належним чином організовано виконання головного завдання поліції – забезпечення публічної безпеки та порядку та профілактика протиправних вчинків.

В умовах реформування одним з важливих кроків в діяльності поліції Чечельниччини стало забезпечення законних прав та свобод громадян.

Враховуючи, що майбутнє за профілактикою злочинів, на території нашого району протягом2019 року було проведено ряд оперативно-профілактичних відпрацювань, а також з метою оздоровлення криміногенної обстановки в селищі i населених пунктах району проведено низку попеpеджувально-профілактичних операцій та комплексних відпрацювань окремих населених пунктів.

 • аналізувати результати оперативно-службової діяльності Чечельницького ВП в розрізі кримінальних правопорушень за звітний період, то отримаємо наступну ситуацію:

Крадіжки – 39 ( повідомлено про підозру – 21 ), питома вага – 53.8 %, по області – 43.6 %;

Для прикладу:

В січні2019 дільничними офіцерами поліції сектору превенції Чечельницького ВП було затримано крадія, який  шляхом вільного доступу скоїв крадіжку велосипеда та металевої плити з домогосподарства жительки с. Стратіївка. Правопорушником виявився житель сусіднього села, 1992 року народження.

Шахрайство – 2 ( повідомлено про підозру – 0 ), питома вага – 0.0%, по області – 37.8 %;

ТТУ - 2 ( повідомлено про підозру – 2 ), питома вага – 100.0%, по області – 89.7 %;

Для прикладу:

В с. Демівка, під час раптово виниклої суперечки громадянин А., уродженець Донецької області, під час спільного розпитя спиртних напоїв з своїм знайомим громадянином Б., наніс останньому один удар кухонним ножем в область грудної клітини в результаті чого спричинив йому тілесні ушкодження. Правопорушника притягнуто до кримінальної відповідальності за ст.121 ч.1 ККУ (Умисне тяжке тілесне ушкодження).

ТТУ зі смертю - 1 ( повідомлено про підозру – 1 ), питома вага – 100.0%, по області – 96.2 %;

Для прикладу:

В липні 2019в с. Ольгопіль, працівниками сектору кримінальної поліції в ході проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено та затримано зловмисника, місцевого жителя,1981 року народження,який наніс тяжкі тілесні ушкодження своєму знайомому, що спричинили смерть. Правопорушника притягнуто до кримінальної відповідальності за ст.121 ч.2 ККУ (Умисне тяжке тілесне ушкодження).

Вимагання – 1 ( повідомлено про підозру – 0 ), питома вага – 0.0%, по області – 56.7 %;

 • земельної ділянки – 1 ( повідомлено про підозру – 0 ), питома вага – 0.0%, по області – 0 %;
 • обіг наркотиків – 3 ( повідомлено про під – 2 ), питома вага – 66.7%, по області – 65.0 %; 

Для прикладу:

При проведенні профілактичних заходів під умовною назвою «МАК 2019» отримано дозвіл на проведення санкціонованого обшуку домогосподарства у будинку 39-річного жителя с. Попова Гребля, було вилучено наркотичні засоби «Канабіс».

Притони – 1 ( повідомлено про підозру – 1 ),  питома вага – 100.0%, по області -  100.0%; 

Для прикладу:

Слідчими СВ Чечельницького ВП в ході проведення досудового розслідування кримінального провадження розпочатого в 2018 за ч.1 ст.309 КК України (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) було встановлено факт надання приміщення з метою незаконного вживання наркотичних засобів жителем с. Берізки, 1997 року народження.

 • поводження зі зброєю – 1 ( повідомлено про підозру – 1 ),  питома вага – 100.0 %, по області -  85.5 %;

Для прикладу:

При санкціонованому обшуку у будинку жителя с. Білий Камінь, який потрапив в поле зору поліції було вилучено бойовий пістолет та набої до нього.

ДТП – 1 (підозр 1) питома вага – 100.0 %, область 41.4%.     

У порівнянні з аналогічним періодом 2018, в період 2019 зменшилась загальна кількість вчинених кримінальних правопорушень, та їх розкриття зменшилось на 15.5 %, що зумовлює вживати заходів для більш позитивних результатів в оперативно-службовій діяльності відділення поліції та працювати над усуненням негативних тенденцій в роботі, щоб в подальшому більш адекватно та впевнено проводити новації, які запроваджуються та втілюються в життя керівництвом Національної Поліції України.

 • свідчить, що переважна частина злочинних посягань вчиняється особами, не зайнятими працею та навчанням, наркозалежними, а також на ґрунті пияцтва.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань унесено інформацію про вчинення 154 (без урахування закритих – 84) кримінальних правопорушень та встановлено правопорушників по 46 із них.

Впродовж 2019 року в провадженні слідчих СВ Чечельницького ВП знаходилось 319 кримінальних проваджень (в тому числі і минулих років), закінчено розслідування шляхом направлення кримінальних проваджень до суду по 48 кримінальних провадженнях із яких 4 минулих років, спрямовано до суду з обвинувальним актом 39 кримінальних проваджень, із клопотанням про звільнення від відповідальності 2, закрито 94 кримінальних провадження, із них 70 зареєстрованих в поточному (2019) році.

 • збитків кримінальними правопорушеннями на суму - 80 тис. грн. та відшкодовано 61 тис. грн.
 • життя є найвищою цінністю, і ми повинні зробити все можливе і неможливе для того, щоб досягати тенденцій зниження кількості тяжких та особливо тяжких злочинів, у цьому році за фактами їх вчинення вручено 62 повідомлень про підозру.

Для більш системної і скоординованої протидії злочинним проявам на території району проведено комплекс  профілактичних заходів під умовною назвою «Мігрант», в період проведення яких на території району  виявлено 7 порушників законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.

До Управління Державної міграційної служби направлено 2 подання про примусове повернення іноземців та осіб без громадянства в країну походження.

 • зусилля на підвищення ефективності розкриття злочинів і розшуку злочинців – аналізується та покращується ефективність застосування засобів оперативно-розшукової діяльності, удосконалюються її форми, вишукуються нові можливості використання спецтехніки.

Поліцейськими Чечельницького відділення поліції протягом 2019 року було розшукано 3 злочинці та 4 безвісти зниклих, кількість не розшуканих злочинців - 1 Шуваєв С.А., безвісти зниклих осіб – 3 Дмитерко В.В., Гоменюк В.І., Андріяш М.І.

Надзвичайно актуальною проблемою залишається наркотизація населення. Протягом 2019 року поліцейськими було викрито 4 ( протягом 2018 року 7 ) кримінальних правопорушень пов'язаних з незаконним обігом наркотиків. Належної уваги приділено викриттю місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. З початку року по району виявлено 1 факт. Викликає занепокоєння низький рівень виявлення збувачів наркотичних засобів, за звітний період кримінальних правопорушень даної категорії не виявлено( у 2018 році – 1).

 • стосується злочинів, пов'язаних з незаконним обігом зброї, то за звітний період 2019 року працівниками Чечельницького ВП було виявлено 1 факт, в минулому році - 2 факти.

Разом тим, за час проведення загальнодержавних профілактичних заходів в 2019 році, спрямованих на протидію незаконному обігу зброї відкрито кримінальне провадження, вилучено 1 одиницю зброї та набої до неї.

У порівнянні з минулим роком відсутні порушення правил безпеки дорожнього руху, відомостей про які до Єдиного реєстру досудових розслідувань не вносились.  ( в 2018 році 1 кримінальне провадження ). На автошляхах району зареєстровано близько 6 дорожньо-транспортних пригод, із них половина -   з травмованими, загиблих не було.

 • Чечельницького ВП з метою забезпечення дорожнього руху проведено групові профілактичні бесіди з учнями, які мають велосипеди, роликові ковзани, скейти, інші сучасні засоби переміщення щодо неухильного дотримання правил дорожнього руху; проведено цільові профілактичні заходи «Свідомий пішохід», спрямовані на профілактику правопорушень, які допускаються пішоходами, «А ти пристебнутий?» - спрямовані на попередження та профілактику правопорушень серед водіїв та пасажирів транспортних засобів.
 • актуальним залишається питання ювенальної превенції та профілактики дитячої злочинності.

На протязі 2019 року було зареєстровано 8 кримінальних правопорушень скоєних неповнолітніми особами. Для профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі, підвищення рівня загальної культури та формування право свідомої поведінки у дітей, із підростаючим поколінням проведено близько 40 заходів. До адміністративної відповідальності притягнуто 38 батьків за неналежне виконання обов’язків по вихованню дітей.

В тісній співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронними органами, при взаємодії з населенням, територіальними громадами, громадськими об’єднаннями на засадах партнерства, вжиті заходи поліцейської діяльності досягли вагомих результатів і заслужити оцінку роботи населення.

 

Т.в.о. начальника Чечельницького ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області підполковник   поліції Сергій ФОМИК

123