Порядок направлення податкових вимог
19.09.17

Порядок направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків (далі – Порядок) визначає механізм формування, надсилання (вручення) та відкликання податкових вимог контролюючими органами, та поширюється на платників податків, у яких виник податковий борг. Порядок затверджено наказом Мінфіну від 30.06.2017 р. № 610 (далі – Наказ № 610), який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 липня 2017 р. за N 902/30770. Наказ № 610 опубліковано в Офіційному віснику України від  08.09.2017 N 70 та набрав чинності з моменту опублікування.

Так, податкова вимога формуватиметься у разі, якщо платник податків не сплатить у встановлені Податкового кодексу України (далі – ПКУ) строки суму:

узгодженого грошового зобов’язання;

непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

Податкова вимога не надсилатиметься (не вручатиметься), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не буде перевищувати 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн). У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує 60 н.м.д.г., контролюючий орган надсилатиме (вручатиме) податкову вимогу такому платнику податків.

Податкова вимога надсилається (вручається) платнику податків у письмовій та/або електронній формі, але не раніше першого робочого дня після закінчення встановленого ПКУ граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

Крім загальних реквізитів, вона повинна містити відомості про:

факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави;

розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою;

обов’язок погасити податковий борг;

можливі наслідки його непогашення в установлений строк;

попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави;

можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

123