Працевлаштування осіб з інвалідністю - першочергове завдання
02.12.19

З нагоди Міжнародного дня інвалідів для інтеграції осіб з обмеженими фізичними можливостями в суспільство, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці та надання рівних можливостей у реалізації права на працю Чечельницькою районною філією Вінницького обласного центру зайнятості 29 листопада 2019 року відбувся круглий стіл на тему: «Працевлаштування осіб з інвалідністю – першочергове завдання служби зайнятості».

Для обговорення існуючих проблем соціального захисту громадян з інвалідністю та надання практичних рекомендацій за круглим столом зібрались представники органів влади - перший заступник голови Чечальницької РДА Віталій Савчук, начальник управління праці і соціального захисту населення  Чечельницької РДА Станіслав Мартинюк,  четверо громадян із інвалідністю, що перебувають на обліку у службі зайнятості та працівники Чечельницької районної філії.

Олена Котенко, директор Чечельницької районної філії, ознайомила учасників круглого столу зі станом ринку праці та наявними вакансіями, повідомила присутніх про те, що протягом  січня-листопада 2019  року за допомогою служби зайнятості працевлаштовано 6 осіб з інвалідністю,  на громадські роботи та  роботи тимчасового характеру було направлено 1 особу з даної категорії безробітних, на професійне навчання  направлено 4 та 1 особа з інвалідністю отримала одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Віталієм Савчуком та Станіславом Мартинюком на засіданні круглого столу порушувалися питання медичного, реабілітаційного і соціального обслуговування інвалідів, створення умов для навчання, одержання професійної освіти, соціальної адаптації, підготовки до праці і суспільного життя, безперешкодного доступу до інформації та об’єктів житлового і громадського призначення.

Під час заходу було акцентовано увагу на те, що в житті не буває абсолютно безнадійних ситуацій, завжди є можливість підібрати роботу, яка відповідає інтересам, вподобанням і фізичним можливостям. За допомогою спеціальних тестів і методик можна визначити здібності, нахили і професійну придатність до конкретної професії. Все це надає впевненості у власних силах, а відтак і підвищує шанси бути працевлаштованим.

123