Президент зустрівся з Конгресменами США напередодні засідання

 

Президент зустрівся з Конгресменами США напередодні засідання Парламентської Асамблеї ОБСЄ

Президент Петро Порошенко провів зустріч з делегацією Конгресу Сполучених Штатів Америки, яка днями візьме участь в засіданні Парламентської Асамблеї ОБСЄ у Хельсінкі, Фінляндія.
Глава держави назвав візит делегації до України напередодні Дня незалежності США, а також засідання ПА ОБСЄ символом сильного стратегічного партнерства між країнами.
"Ми вдячні за ефективну координацію наших зусиль як у імплементації Мінських домовленостей, так і у забезпеченні міжнародної єдності та солідарності з Україною, де США відіграють дуже важливу роль", - наголосив Петро Порошенко.
"Підтримка, яку Україна отримує весь цей час у військовій, військово-технічній, фінансовій, безпековій сферах, моральна підтримка є дуже важливою, адже вона відіграє ключову роль для єдності, захисту наших цінностей, демократії від однієї з самих сильних армій у світі", - сказав він і додав, - "найважливішою для нас сьогодні є єдність усього світу і без Сполучених Штатів така єдність була б неможливою".
Глава держави підкреслив відданість українців європейському вибору та наміру реформувати країну. "Ми європейська нація. Українці мають право жити в Європі, запроваджувати демократичні стандарти та захищати свої цінності", - наголосив Петро Порошенко.
Петро Порошенко також наголосив на необхідності координації дій світової спільноти у разі ескалації ситуації та зриву мирного процесу. "Нам потрібен ефективний і скоординований план у разі зриву Мінських домовленостей. Мова йде про нову хвилю санкцій, добре скоординовані дії. Росія має платити справедливу ціну за вбивства українців і за окупацію України. Вона має нести відповідальність за це", - сказав Глава держави.
Президент також висловив вдячність американській стороні за проведення навчань українських військовослужбовців на Яворівському полігоні. "Вважаю, що ця програма є дуже ефективною у підвищенні рівня наших Збройних Сил і вона є корисною не тільки для нас, а й для США, оскільки в нас є однорічний унікальний досвід "гібридної" війни", - зауважив Петро Порошенко.
Глава держави підкреслив важливість подальшого поглиблення військового співробітництва, зокрема в частині посилення обороноздатності України.
В ході спілкування конгресмени запевнили, що США приділяють значної уваги розвитку подій в Україні. Він згадав заклик із минулорічного виступу Президента України у Конгресі США, де Петро Порошенко закликав до підтримки США боротьби за демократію в Україні, і запевнив - Україна має потужну двопартійну підтримку у Сполучених Штатах. Зокрема співрозмовники відзначили потужні законодавчі ініціативи щодо нашої держави, зокрема прийняття Акту на підтримку свободи України.
У зустрічі взяли участь Сенатор США, співголова Гельсінської комісії Роджер Вікер, а також конгресмени Роберт Адерхольт, Стівен Коен, Гвен Мур, Річард Хадсон і Майкл Фіцпатрик.