Реабілітація дітей з інвалідністю
13.02.20

В Україні прийнята низка законодавчих актів, якими визначено механізм надання реабілітаційних послуг. Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019р. № 309 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, що Дало змогу запровадити новий механізм забезпечення заходами 3 реабілітації дітей з інвалідністю за принципом ”гроші ходять за людиною”, що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Зазначений нормативно правовий акт є підставою для практичного впровадження моделі комплексної реабілітації дітей 3 інвалідністю на базі Діючих закладів охорони здоров’я будь-якої форми власності та  організаційно-правової форми або їх відокремленим підрозділам, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційним установам, підприємствам, закладам, у тому числі їх відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі - реабілітаційна установа).

Реабілітаційні установи здійснюють комплексну реабілітацію дітей з інвалідністю шляхом реалізації, зокрема, консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини фізичний терапевт та інші).

Ці установи надають реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Реабілітаційні послуги надаються дітям на безоплатній основі. Термін курсу реабілітації визначається індивідуально.

Для отримання реабілітаційних послуг в реабілітаційній установі державної або комунальної форми власності, отримувач або його законний представник письмово звертається за місцем проживання до управління соціального захисту населення та подає відповідний пакет документів.

Інформація про надання реабілітаційних послуг особам з інвалідністю розміщена на офіційному сайті Мінсоцполітики у підрозділі «Реабілітація осіб з інвалідністю» розділу «Інвалідність» та на сайті Чечельницької РДА.

Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні праці та  соціального захисту населення РДА за адресою: смт. Чечельник, вул. Паркова, 2, каб. № 2, тел. 2-25-61).

 

Олена ДІДЕНКО, начальник відділу УПСЗН

123