Реалізація в державі програми "Доступне житло"

 

 
 
  Реалізація програми «Доступне житло» стимулюватиме розвиток будівельної галузі та створення нових робочих місць. На цьому Президент України Віктор Янукович наголосив під час телевізійного проекту «Діалог з країною».
 
  За його словами, найближчим часом буде започатковано кілька програм, які створять умови для розвитку будівельної галузі. Однією з таких програм Глава держави вважає програму «Доступне житло». «Вона опрацьована на сто відсотків, на сто відсотків забезпечена фінансуванням», - сказав Віктор Янукович.
 
  Президент зазначив, що будівельні компанії отримають можливість брати участь у цій програмі, яка буде фінансуватись за рахунок кредитів і частково за рахунок інвесторів. В.Янукович висловив переконання, що запровадження цієї програми дасть змогу залучити до неї якомога більше підприємств галузі, що сприятиме створенню нових робочих місць.
 
  У рамках Національного пріоритету «Нова якість життя» розпочинається реалізація одразу 6-ти проектів, що свідчить про особливе значення соціальних проблем для нинішньої України. Однак, незважаючи на соціальну складову, їх реалізація не лише не передбачає використання бюджетних коштів, а й приносить прибуток державі.
 
  Отже, у рамках цього пріоритету ми реалізуємо проект «Доступне житло». Це системна соціальна програма будівництва доступного житла для фахівців із сфери стратегічних пріоритетів держави. Передбачається, що вартість такого житла буде коливатися у рамках 3-4 тис. грн. за 1 кв.м, що є значно дешевше ринкової ціни.
 
  Доступне житло сьогодні – це квартири, які відповідають усім визначеним сучасним параметрам і вимогам, але є дешевшими, завдяки використанню економічних технологій, запровадженню моделі державно-приватного партнерства, а також абсолютній ліквідації корупційної складової.
 
  Соціальною програмою передбачається надання квартир громадянам шляхом їх реалізації на умовах доступної ціни.
 
  У 2011 році досягли повноліття 12 тис. 927 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, (за даними Держстатистики). Згідно з Конституцією та законодавством, держава, а саме місцеві органи влади, зобов'язані кожну таку дитину забезпечити житлом.
 
  Кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягають повноліття, щороку приблизно однакова - близько 13 тис. Це випускники інтернатів, діти, які виходять з прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, діти, які знаходяться під опікою.
 
  Лише близько 20% дітей-сиріт, які набули повноліття, мають житло на праві власності, тобто воно залишилося у них від батьків, рідних, близьких. Таким чином, близько 9 тис. дітей-сиріт не забезпечені житлом і виходять у доросле життя, не маючи місця постійного проживання.
 
  На Всеукраїнській нараді з питань захисту прав дитини Президент піднімав питання виконання регіональних програм забезпечення дітей-сиріт житлом та доручив уряду терміново завершити розробку Національної програми із забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
  Аналіз і дискусія з обласними адміністраціями та обласними радами показали, що самостійно області вирішити цю проблему неспроможні. Тому Президент дав окреме доручення Кабінету Міністрів розробити Національну програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і почати її втілювати в життя вже з 2013 року.
 
  Соціальна підтримка молоді - один із пріоритетів державної політики
 
  Одним із завдань держави у сфері молодіжної політики є соціальна підтримка молоді. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, виступаючи на Всеукраїнському форумі молоді. Глава держави доручив Уряду прискорити реалізацію Державної програми «Доступне житло», розвивати індивідуальне житлове будівництво для молодих сімей у сільській місцевості.
 
  «Закликаю Уряд спільно з банківським сектором розробити широкі програми пільгового кредитування для молоді», - підкреслив Віктор Янукович.
 
  Крім того, на переконання Президента, з метою поліпшення житлових умов студентів необхідно розробити Державну програму «Студентський та учнівський гуртожиток», яка має передбачити не лише реконструкцію, а й будівництво нових сучасних гуртожитків.