Родини пятьох військовослужбовців Вінниччини, які загинули

 

Родини п’ятьох військовослужбовців Вінниччини, які загинули під час антитерористичної операції, отримають квартири в обласному центрі

                     

Засідання обласної робочої групи з питань придбання житла для родин військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО, відбулось в облдержадміністрації під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка. Окрім членів робочої групи, на зустріч також були запрошені дружини військових, загиблих в зоні АТО.

Як зазначив перший заступник голови ОДА, мета зустрічі – підтвердити всі попередні домовленості та визначити стадію, на якій зараз перебуває вирішення питання із забезпечення житлом родин загиблих.

Зокрема, Андрій Гижко наголосив, що необхідно було вирішити два таких аспекти цього питання – нестача коштів, а також отримання дозволу на придбання майнових прав. 

«За результатами моніторингу ринку житла в м.Вінниці, вільних квартир, які вже здані в експлуатацію, на той момент виявлено не було. Є будинки, які потенційно здаються в експлуатацію в лютому 2015 року, але з юридичної точки зору – це не житло, а майнове право. Аби пройти всю необхідну процедуру від імені облдержадміністрації було надіслано листи зі зверненнями до цілої низки міністерств», – зазначив Андрій Гижко. 

Він також повідомив, що в тексті відповіді, яка надійшла з Мінрегіонбуду України, йдеться: «У разі прийняття відповідного рішення Вінницькою обласною державною адміністрацією як головним розпорядником відповідних бюджетних коштів, Мінрегіон не заперечуватиме стосовно закупівлі житла для членів сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції, в майбутній забудові шляхом укладання трьохсторонніх договорів форвардних контрактів, де набувачем майнових прав є вказані сім’ї, за умови відсутності заперечень сімей загиблих військовослужбовців на отримання житла в перспективі забудови».

У свою чергу представник забудовника – заступник генерального директора концерну «Поділля» Андрій Очеретний, що також був присутній на засіданні, повідомив, що відповідний будинок буде розташовуватись по вул. Келецька, 142, де три однокімнатних та дві двокімнатних квартири буде передбачено для сімей загиблих в АТО. Будинок буде здано в експлуатацію в першому кварталі 2015 року, а в квітні цього ж року туди зможуть заселитись їх власники.

Перший заступник голови облдержадміністрації, коментуючи зазначену інформацію, зауважив, що надзвичайно важливо, аби у питанні підтримки рідних загиблих в АТО військовослужбовців, усі питання вирішувались прозоро, виважено та у максимально стислі терміни.