Ще 55 дітей-сиріт отримають від держави житло
21.09.20

Про це повідомила перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна. За її словами, обласна комісія прийняла рішення про розподіл державної субвенції в обсязі 21, 9 млн грн для виплати грошової компенсації 55 особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них двоє дітей з інвалідністю.

Наталя Заболотна зауважила, що з п’ятидесяти п’яти дітей – сорока чотирьом виповнюється 23 роки. Важливо, що завдяки внесеним цього річ змінам до законодавства, вони також отримають компенсацію. За словами Наталі Заболотної, раніше такі діти втрачали право на компенсацію при досягненні 23-річного віку.

Зазначимо, що гранична вартість житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, складає по області (окрім м. Вінниця) – 387 376 грн; для м. Вінниця – 581 064 грн. Гранична вартість житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з інвалідністю по області (окрім м. Вінниця) – 512 336 грн; для м. Вінниця – 768 504 грн.

До загальнообласного списку для виплати грошової компенсації увійшли діти з 21 адміністративно-територіальної одиниці,  відповідно до дати постановки на квартирний облік за місцем проживання:

Барська райдержадміністрація – 6 дітей (2,3 млн грн.),

Бершадська райдержадміністрація – 5 дітей (1,9 млн грн),

Гайсинська райдержадміністрація – 4 дитини (1,5 млн грн),

Якушинецька об’єднана територіальна громада – 1 дитина (0,4 млн. грн),

 Жмеринська об’єднана територіальна громада – 2 дітей (0,8 млн грн),

Козятинська райдержадміністрація – 6 дітей (2,3 млн грн),

Липовецька райдержадміністрація – 3 дитини (1,1 млн грн),

Староприлуцька об’єднана територіальна громада – 2 дітей (0,8 млн грн),

Літинська райдержадміністрація – 1 дитина (0,4 млн. грн),

Літинська об’єднана територіальна громада – 2 дітей (0,8 млн грн),

м. Могилів-Подільський – 3 дітей (1,3 млн грн),

Мурованокуриловецька райдержадміністрація – 3 дитини (1,2 млн грн),

Оратівська райдержадміністрація – 1 дитина (0,4 млн. грн),

Немирівська райдержадміністрація – 1 дитина (0,4 млн. грн),

Брацлавська об’єднана територіальна громада – 1 дитина (0,4 млн. грн),

Гніванська об’єднана територіальна громада – 1 дитина (0,5 млн. грн),

Теплицька райдержадміністрація – 7 дітей (2,7 млн грн),

Тульчинська об’єднана територіальна громада – 2 дитини (0,8 млн грн),

Чечельницька райдержадміністрація – 1 дитина (0,4 млн. грн),

Шаргородська райдержадміністрація – 1 дитина (0,4 млн. грн),

м. Ладижин – 2 дитини (0,8 млн грн).

Як зауважила Наталя Заболотна, у 2020 році Вінницькій області з державного бюджету виділено рекордну суму за усі роки незалежності України – 38,3 млн грн. Це у 2,2 рази більше, ніж 2018 року та на 700 тис грн більше, ніж торік.

Посадовиця наголосила, що, окрім грошової компенсації на придбання житла, цьогоріч кошти державного бюджету спрямовані на нове будівництво двох малих групових будинків Стрижавського дитячого будинку-інтернату по вул. Новосільська, 39, в смт Стрижавка Вінницького району Вінницької області» в обсязі 8 млн грн; нове будівництво дитячого будинку сімейного типу за адресою: Вінницька область, Тиврівський район, смт. Сутиски, вул. Пирогова, 16 в обсязі 4, 7 млн грн; а також на придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла, житла для дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа: ДБСТ для Веращак Т.П. в обсязі 3,3 млн грн.

За словами Наталі Заболотної, у Вінницькій області за кошти держави, виділених в кінці минулого року, вже придбали житло 78 дітям-сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа. Ще 10 дітям житло придбають до кінця року.

Варто зазначити, що на квартирному обліку в області перебуває 1141 особа, з них 55 осіб з інвалідністю, віком від 16 до 23-х років (відповідно до списків, наданих місцевими комісіями), з них 311 – дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 830 – осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

123