Щодо обмежень культурно-розважальних заходів в період

 

 Щодо обмежень культурно-розважальних заходів в період Великого Посту         
На даний час в області діє 2100 релігійних організацій 37 конфесій. Релігійна активність населення області постійно зростає, посилюється роль Церкви в усіх сферах життя, формується серед широкого громадського загалу позитивне ставлення до релігійного феномену. В умовах нових реалій, які склалися в області та в Україні в цілому, Церква активно сприяє духовному й національному відродженню, розширює сферу свого соціального служіння.
Держава, відповідно до чинного законодавства України про свободу совісті та релігійні організації, підтримує розвиток місіонерської, просвітницької та духовної діяльності Церкви, бере до відома і поважає традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, якщо вони не суперечать чинному законодавству.
Серед загальної кількості релігійних організацій України і області майже 90% є християнськими. Саме тому багато церковних свят в Україні відзначається на державному рівні.
Найбільшим християнським святом, яке стало основою віри є Воскресіння Господнє (Пасха) - спомин про страждання, смерть та воскресіння Ісуса Христа. Напередодні світлого Пасхального свята триває Великий піст, який супроводжується молитвою та духовними подвигами віруючих. В ці дні миряни утримуються від розваг, відвідують богослужіння, надають допомогу нужденним та хворим людям тощо.
Враховуючи складність суспільно-політичних обставини в державі, внаслідок яких загинула велика кількість людей, віряни всіх християнських церков області посилили цьогорічний піст як молитовно, так і тілесно, а разом з тим закликали вінничан, тих, кому небайдужа доля українського народу і нашої держави, підтримати їх.
На період Великого посту припадає ряд свят, які передбачають проведення культурно-розважальних заходів, до яких залучаються діти, працівники культури, освіти та інших закладів, які мають свої релігійні переконання. Також в ці дні часто проводяться конкурси художньої самодіяльності серед навчальних закладів, участь у яких беруть діти з віруючих сімей.                                                                                
Останнім часом до органів державної влади надходять чисельні звернення від релігійних організацій області, батьків та мирян з проханням  не проводити у дні Великого посту концертних та розважальних заходів, що дасть можливість забезпечити їм свої релігійні переконання та потреби.
Враховуючи вищевикладене, обласна державна адміністрація просить звернути увагу на прохання віруючого населення області та вжити всіх необхідних заходів щоб у дні суворого посту утримуватися від проведення будь-яких розважальних заходів та конкурсів художньої самодіяльності у загальноосвітніх закладах і клубних установах.