Щодо звернень громадян

На виконання вимог законодавства України про звернення громадян та окремих доручень Секретаріату Президента України у здійснені додаткових заходів з удосконалення організації роботи із зверненнями громадян райдержадміністрацією визначені пріоритетні завдання, щодо забезпечення всебічного, неупередженого і об’єктивного розгляду та вирішення порушених у зверненнях громадян проблемних питань.
Найбільше турбують громадян питання щодо  покращення стану доріг, виготовлення та одержання державних актів на землю, укладення договорів оренди землі, питання працевлаштування на селі, автобусне сполучення сіл з районним центром.
Головою районної державної адміністрації особисто ведеться прийом та розглядаються письмові звернення пільгової категорії громадян, а саме :
- жінок, яким присвоєне почесне звання України «Мати - героїня»,
- інвалідів Великої Вітчизняної війни  та інших пільгових категорій населення.
         Створення необхідних умов для звернень та особистого прийому громадян в органах виконавчої влади на місцях, вчасне реагування на пропозиції, заяви та скарги, особливо коли це стосується інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів, багатодітних сімей, одиноких матерів тощо.      
        Керівництво  райдержадміністрації посилює вимогливість до керівників  структурних  підрозділів  райдержадміністрації  та  відповідальних  працівників  щодо  всебічного  кваліфікованого, неупередженого  розгляду  питань,  що  порушують  громадяни  у  зверненнях, винних притягувати до адміністративної і дисциплінарної відповідальності також постійно надаємо  допомогу селищній, сільським радам  та  здійснювати  перевірку  їх  діяльності  в  частині  дотримання  вимог  чинного  законодавства  згідно  графіку  перевірок. Намагаємось  проводити систематичне оприлюднення через ЗМІ інформації про роботу зі зверненнями громадян та вирішення порушених  проблемних питань.
         Слід зазначити, що загалом районною державною адміністрацією в частині розгляду звернень громадян проводиться значна робота щодо забезпечення всебічного, якісного і  кваліфікованого розгляду порушених громадянами питань. Це стало можливим завдяки запровадженню систематичного аналізування та узагальнення звернень громадян. Працівниками  загального відділу апарату районної державної адміністрації постійно надається методична та практична допомога посадовцям органів місцевого самоврядування, працівникам структурних підрозділів  районної державної адміністрації з питань роботи із зверненнями громадян
  Реєстрація письмових та усних звернень громадян в райдержадміністрації здійснюється за допомогою комп’ютерної програми  системи ’’ Лотус. ’’
Затверджені заходи щодо виконання вимог чинного законодавства України із забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення.
Громадянам надсилаються роз’яснювальні листи із розгляду їх звернень за належністю відповідальними органами і службами згідно з чинним законодавством.
Із заявниками, які постійно звертаються до вищестоящих органів влади з одних і тих же питань, головою районної державної адміністрації проводяться індивідуальні зустрічі, в ході яких детально роз’яснюється порядок розгляду питань, причини по яких можливо чи не можливо вирішити питання позитивно на їхню користь.
        У робочі дні працює телефон гарячої лінії 2-11-79.