Семінар в с.Вербка
31.01.19

30.01.2019 року директором філії центру зайнятості О. Котенко, начальником Управління праці та соціального захисту населення РДА С. Мартинюком директором районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т.Фаренюк, начальник служби у справах дітей РДА Н. Воліковська, психолог районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді І. Трачук проведено семінар «Особливості надання соціальних послуг різним верствам населення в Чечельницькому районі», на який запрошено жителі с. Вербка, а саме :  учасники АТО та члени їх сімей, опікуни, багатодітні родини, сім’ї, які перебувають у складних життєвих ситуаціях, а також безробітні, які перебувають на обліку в районному центрі зайнятості.

Під час  зустрічі директор філії центру зайнятості О.Котенко наголосила, що  мета  даної акції   перш за все, інформування жителів Вербської   сільської громади щодо послуг та можливостей служби зайнятості, надання всебічної інформації стосовно  законодавства, ринку праці регіону, можливостей служби зайнятості з питань працевлаштування,  «Службою зайнятості на сьогодні запроваджено сучасні сервіси, серед яких: електронна черга, послуга відео-резюме, відео-вакансії, онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями, електронний кабінет роботодавця і кабінет шукача роботи та про запровадження посади  кар’єрного радника - це нові посади, які з нового року з’явилися в українських центрах зайнятості. Саме вони допомагають шукати омріяну роботу тим, хто її втратив або ж хоче змінити », - наголосила під час зустрічі Олена Котенко. Одним із актуальних питань, яке розглядалося на зустрічі, було питання щодо легалізації зайнятості населення громади. Олена Котенко звернула увагу на актуальні вакансії, зокрема у ТОВ « Вінницька птахофабрика», Чечельницький РВК, лікарів у КУ "ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКА ЛПЛ", а також щодо можливого працевлаштування на громадські та тимчасові роботи на будівництві амбулаторії у с.Вербка.

Начальником Управління праці та соціального захисту населення РДА С. Мартинюком надана інформація про надання субсидії та інших видів соціальної допомоги з 01.01.2019 року.

Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т.Фаренюк наголосила на те, що саме працівники  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодня здійснюють кропітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує. На практиці доводиться стикатися з безліччю життєвих ситуацій, в яких люди, що опинилися віч на віч з власною кризою, потребують консультації кваліфікованого спеціаліста із соціальної роботи, а також запропонувала як варіант працевлаштування - створення патронатних, прийомних сімей та дитячих  будинків сімейного типу.

Начальник служби у справах дітей РДА  Н. Воліковська повідомила про те, що на сьогоднішній день статтею 1 Закону України «Про охорону дитинства» визначена нова категорія дітей – «дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. З метою впровадження ефективної підтримки таких дітей, визначено порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, визначається постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.2017 року №268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів». Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів надається органом опіки та піклування за місцем реєстрації дитини, як внутрішньо переміщеної особи.

По завершенню психологом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді І. Трачук наголошено про масштабність випадків вчинення насилля в сьогоденні та про відповідальність яку несуть дані особи згідно оновленого чинного законодавства.  А також психологом проведена група взаємодопомоги та анкетування «Самооцінка психічних стресів» з учасниками АТО с. Вербка. Даний захід з учасниками АТО та членами їх сімей планується і надалі проводитись по інших населених пунктах психологом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Директор РЦ СССДМ  Тетяна Фаренюк

 

123