Становлення незалежності України
16.07.18

16 липня 1990 року Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України, зробивши перший крок до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель.

    Декларація визначила основні політичні, економічні, соціальні цілі та довгострокові перспективи розвитку Української держави, відкривши новий етап в історії нашого народу, заклавши підґрунтя для прийняття 24 серпня 1991 року Акта проголошення незалежності України, який разом з державним суверенітетом був підтверджений волевиявленням народу на Всеукраїнському референдумі в грудні того ж року.

   До 28-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України в центральній  районній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Декларація  про державний суверенітет – першооснова  незалежності  України».

  Виставка  презентує законодавчі документи, монографії та історичні нариси, збірники наукових праць, які висвітлюють цю доленосну подію в історії нашої держави й дають цілісне уявлення про основні віхи становлення її незалежності.

    Увазі присутніх запропоновано огляд матеріалів  «Хай буде світлим твій день, Україно!».  В основі Декларації лежать демократичні традиції українського народу, які розвивалися протягом століть.

123