Стратегічні пріоритети розвитку аграрного сектору Вінницької області
02.12.16

1 грудня 2016 року  в Комаргородському вищому професійному училищі Томашпільського району відбулася нарада на тему : «Стратегічні пріорітети розвитку аграрного сектору Вінницької області».
         На нараду запрошувались заступники голів райдержадміністрацій, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники аграрних підприємств, представники наукових закладів, представники обласних організацій та установ з питань АПК.
Від Чечельницького району були представники: перший заступник голови райдержадміністрації Савчук В.В., начальник відділу організації виробництва переробки та маркетингу с/г продукції управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Демченко С.А., директор СТОВ АФ «Ольгопіль» Каленич П.Є.
         Після реєстрації, учасників наради ознайомили з навчальною базою Комаргородського вищого професійного училища.
Пленарну частину відкрив голова обласної державної адміністрації Коровій В.В.
Далі слово було надано директору Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Неїлику М.М.. який поінформував   щодо основних тенденцій та пріоритетів розвитку аграрного сектору Вінницької області, та доповів про досягнення. Зокрема,  в нинішньому році зібрано 5,7 млн.тонн зерна ( відповідно оперативних даних по Чечельницькому району аграріями зібрано більше 100 тис.тонн зернових культур), по області - 800 тис. тонн соняшнику (23,7 тис тонн –зібрано сільськогосподарськими підприємствами району) , сої зібрано 330 тис.тонн ( по району 2,0 тис.тонн). Працювало шість цукрових заводів на території Вінницької  області. Відтак, вироблено 420 тис.тонн цукру, середня урожайність становить 501,2 ц.га ( по районі вирощено  418 га цукрових буряків, зібрано - по 501,0 ц.га). Крім того,  озимої пшениці  по сільгосппідприємствах області зібрано -59,3 ц /га, ( по району 61,2 ц/га), зернові по сільгосппідприємствах області зібрано 56,6 ц/га
( по району - 59,6 ц/га), кукурудзи по сільгосппідприємствах області - 88,1 ц/га, ( по району - 88,0 ц/га).
 На нараді також висвітлювалися питання перспективи розвитку садівництва та ягідництва, зростання ролі органічного виробництва, а також питання підготовки робітничих кадрів для сільського господарства. Про це доповідав заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Бачинський В.Г. В ході наради директором СТОВ «Ольгопіль» Каленичем П.Є. було піднято питання, яке стосувалось безпосередньо Ольгопільського ПТУ №35.