Три складові встановлення миру

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман і Голова Конгресу депутатів Генеральних Кортесів Королівства Іспанія Хесус Посада Морено під час зустрічі у неділю обговорили питання щодо підтримки України у частині припинення російської агресії та здійснення внутрішніх реформ.
Під час зустрічі В.Гройсман зазначив, що Україна разом з партнерами з ЄС та США докладає зусиль до пошуку шляхів припинення агресії з боку Росії. Він підкреслив, що виконання Україною Мінських домовленостей є наочним свідченням її бажання вирішити цей конфлікт мирним шляхом. В той же час, зазначив керівник Парламенту, Росія не дотримується Мінських домовленостей і продовжує проявляти агресію по відношенню до України. «Ми є свідками військової, економічної, інформаційної агресії з боку Росії», - зазначив він.
«У цьому контексті я бачу три напрямки, яки були би продуктивними на шляху досягнення миру. По-перше, це миротворча місія ЄС, по-друге, продовження санкційного тиску на Росію, і третій момент - підвищення обороноздатності України, зокрема, забезпечення нашої держави оборонним озброєнням», - сказав В.Гройсман.
Керівник Парламенту підкреслив, що не менш важливим для України є питання внутрішніх перетворень. Серед першочергових реформ він назвав побудову справедливої судової системи, подолання корупції, децентралізацію влади.
В.Гройсман подякував Іспанії за підтримку України на міжнародній арені, а також за «послідовну підтримку територіальної цілісності нашої держави».
Він подякував Х.Посаду Морено за візит саме в той день, коли Україна вшановує пам'ять загиблих на Майдані.
«Для нас це дуже важливий день - день, коли ми вшановуємо пам'ять загиблих Героїв, - людей, які рік тому відстояли нашу свободу, нашу державність, і не піддалися тиску диктатури. Дякую за те що, що завітали до нас саме в цей день - для нас це є свідченням солідарності з українським народом», - сказав В.Гройсман.
Своєю чергою, Х.Посада Морено запевнив Голову Верховної Ради України у «політичній підтримці» нашої держави з боку «Уряду Іспанії, політичних партій, що присутні в іспанському Парламенті, в цілому в суспільстві».
Голова Конгресу депутатів підкреслив, що ратифікація Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС іспанським парламентом 19 лютого була підтримана не тільки правлячою партією, а й більшістю партій, представлених в Конгресі.

Х.Посада Морено високо оцінив зусилля України, яка робить все для досягнення миру, зокрема, у частині виконання нею Мінських домовленостей, а також її позицію щодо необхідності розгортання миротворчої місії у Донбасі. «Це свідчить про те, що Україна вживає заходів, щоби врегулювати ситуацію мирним шляхом», - зазначив він.
Під час зустрічі Сторони були одностайні у тому, що російська агресія стосується не тільки України, але й всієї Європи, оскільки підриває основоположні європейські цінності. Учасники зустрічі також підкреслили важливість протистояння інформаційній агресії з боку Росії. Х.Посада Морено висловив думку, що навіть після припинення військових дій інформаційний вид агресії ще довго буде залишатися викликом для України і Європейського Союзу.