Український теле- і радіопростір

Український телевізійний та радіопростір має бути заповнений якісним та різноманітним національним продуктом. Про це Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко заявив під час круглого столу щодо підтримки вітчизняної аудіовізуальної та кінопродукції, спільно організованого Нацрадоюз питань телебачення та радіомовлення, Євросоюзом та Радою Європи.
«Наші канали вже відреагували на запит суспільства - відвертої пропаганди країни, яка розв’язала агресію проти України, стало менше. Агресивні мілітарні російські серіали знімаються з ефіру. Тож перед нами стоїть великий виклик – заповнити наш теле- і радіопростір якісним українським продуктом різного характеру», - сказав В’ячеслав Кириленко.
Віце-прем’єр нагадав, що на підписі у Голови Верховної Ради наразі знаходиться  законопроект про заборону російських мілітарних фільмів та серіалів, створених з моменту здобуття Україною незалежності, а також всіх фільмів та серіалів, створених в РФ після початку російської агресії проти України.
«Уряд зі свого боку готовий докласти зусиль, щоб організувати якомога комфортнішу співпрацю з тими каналами, які візьмуть на себе відповідальність змінювати сітку мовлення в бік пропагування наших українських здобутків», - додав В’ячеслав Кириленко. Віце-прем’єр зазначив, що спільно з представниками медіа Уряд налаштований розробити фінансові стимули для телеканалів та радіостанцій, які випускатимуть в ефір проукраїнський продукт.
В’ячеслав Кириленко також нагадав про успішний досвід ряду західних країн щодо впровадження спеціального збору на розвиток кінематографу, підкресливши, що влада налаштована шукати консенсус з цього питання з телевізійниками, кінодистрибюторами, провайдерами інтеренет-послуг та іншими зацікавленими сторонами.