Усиновлення - це особлива дорога батьківства

 
Зазначила заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова під час урочистостей з нагоди Vобласного форуму усиновлювачів, що наприкінці вересня вже традиційно проводиться у Вінницькому училищі культури та мистецтв ім.М.Леонтовича. Участь у форумі взяли делегації з усіх районів та міст області, сім’ї усиновлювачів, опікунів (піклувальників), прийомні батьки, батьки-вихователі, керівники профільних обласних управлінь, студенти педагогічних вузів майбутні педагоги та соціальні працівники.
 
«Послідовна політика нашої держави у сфері усиновлення сьогодні спрямовується на розвиток і підтримку національного усиновлення та інших форм сімейного виховання,- підкреслила Любов Спірідонова. Основною ідеєю соціальних ініціатив Президента України щодо захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, є збереження родинних стосунків, пріоритет сімейного виховання. Роль сім’ї для дитини надзвичайно важлива. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання, допомагають відчути взаємне тепло й любов", - наголосила заступник голови облдержадміністрації.
 
Любов Спірідонова подякувала всім прийомним батькам, хто сімейний затишок, увагу і тепло батьківських сердець віддає дітям.
 
За значний внесок в розвиток національного усиновлення, активну громадянську позицію, створення сприятливих умов для всебічного розвитку дитини та з нагоди Дня усиновлення 18 сімей-усиновителів нагороджено подяками обласної державної адміністрації та обласної Ради, а також цінними подарунками.
 
Сьогодні в області виховується майже 1 відсоток дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, це трохи менше 3 тисяч дітей від загальної кількості дитячого населення в області.
 
Протягом поточного року усиновлено 45 дітей, з них 33 – громадянами України.
Сьогодні 531 дитина виховуються в 37 дитячих будинках сімейного типу та 145 прийомних сім’ях. Уже в поточному році створено 5 дитячих будинків сімейного типу та 18 прийомних сімей.