В ніч на Івана, на Купала
11.07.18

Чарівне  свято  Івана-Купала люблять  у Чечельнику і  дорослі,  і  малі. Тому щороку  на  селищному  стадіоні  завжди  весело, гамірно і велелюдно. Не  стало  винятком  і  цьогорічне  святкування.

Свято  розпочалось  урочистою  ходою учасників  дійства.  Купальський  святковий  вінок  попереду  колони  несли талановиті  учасниці  Бондурівського  гурту  «Горлиця».   Були  задіяні  кращі  творчі  колективи району:  жіночий  гурт  з  Каташина,  юні    зірки Крістіна  Санівська,  Ліна  Цвігун,  Влад  Грицишин,  Юля  Коваль, місцеві зірки: Вікторія  та  Лілія  Федотові, Панюк  Валентина,  Нетребчук  Наталія….  На  стадіоні  вирувало  свято -  лунали  пісні,  кружляли  хороводи-русалки,  цар Водяник  привітав  усіх  зі  святом  та  покропив  купальською  водицею, адже  та  вода – то на  здоров'я !   Дівчата,  за  традицією,  заквітчали  вербове  гіллячко – Купало, а потім  пускали   віночки  на  воду, гадаючи на  свою   дівочу  долю, промовляючи: «Пливи, віночку, із барвіночку…».

Було на  святі  все: і хороводи, і веселощі, і атракціони, і фотозона, і святкова  торгівля. Вже  традиційним  конкурсом  стало  вилізання  на  «лисий»   стовп.  Хлопці  та  чоловіки  намагалися  зірвали  брезент,  прив'язаний  на  вершечку.  Не  обійшлося  і  без  святкової  марени,  яку  обривали  для  хорошого  врожаю  господині.

Не  менш  емоційними  і  масовими  було  перетягування  канату,  підняття  20  кілограмової  гирі  та  кидання  чобота.   Переможці  були  нагороджені  призами.  Святкова  атмосфера  перепліталася  з  пахощами  шашликів,  наваристою  ухою, яким  смакували.

Заключним  моментом  стало  запалення  багаття,  яке,  згідно  повір'я  має  магічну  силу,  очищає  від  незгод і  хвороб.  В  давнину  вважалося, що  коли  дівчина  і  хлопець,  які кохають  одне одного взявшись  за  руки,  стрибають у парі  через  вогнище і їхні  руки  залишаються  з'єднаними,  то вони,  побравшись,  все  життя  проживуть  разом.  Кожен,  хто  стрибав,  намагався  стрибнути  через вогнище  якнайвище  і  якнай  далі.

Мелодії  купальських  пісень  довго    звучали  допізна, а молодь  ще  довго  розважалася  на  святковій  дискотеці.

Свято,  яке  повернуло  всіх  присутніх  у  чарівний  світ  купальського  дійства,

залишило  в  кожного  почуття  піднесення,  любові  та  радості  до  життя!

За  ініціативи  працівників  культури,  за  підтримки  селищної  ради,  всі  постарались  на  славу,  аби  відзначення  улюбленого  усіма  народного  свята,  запам'яталося  гладачам  і залишило  після  себе  чудові  враження  і  емоції.